PS4 DualShock V2 gamepad iadesi

erenb4

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 03.09.22 tarihinde amazon.tr üzerinden bir PS4 DualShock V2 kolu satın aldım. Ürün geldi, bir kere PC'ye taktım çıkardım ve arkadaşımın evine doğru yol aldım. Yoldayken ürün kutusunun içinde ve için dolu olan çantamla yere yavaş bir şekilde düştü, arkadaşımın evine gidip PC'sine taktığımızda cihazın arızalı olduğunu söyleyerek algılamadı cihazı. Kendi bilgisayarımda ve garanti için götürdüğüm yerde de aynı. Ürünün Sony Eurasia garantili olduğunu söylüyorlar ki bu orijinal demek, bu şekilde kalitesiz bir şekilde çalışmaması üzücü oldu. Biraz sert sallayınca içerde bir şey de sallanıyor. Duvardan da herhangi bir şekilde şarj almıyor. Satıcıyı aradım ve iade etmek istersem ürünün kullanılmış olduğunu ve kargoyu aldıklarında bana geri yollayacaklarını, garantiye başvurmamı söylediler. Garantiye verdim bugün tamir etmelerini veya değiştirmelerini umuyorum. Bu durumda herhangi bir şekilde iade hakkım var mıdır ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Satıcı kim hocam ? Ayrıca amazon üzerinden iade yaptığınız zaman kapınızdan direk iade alması için Aramex adlı firmayla anlaşmalı olarak bir kargo şirketi ücretsiz iade edebiliyorsunuz. Koşulsuz şartsız iade alırlar gözle görünür ürüne zarar vermediyseniz. Bence ürünü direk iade edin ve paranızın yatmasını bekleyin. Sonrasında tekrat sipariş edersiniz.

Satıcı kim hocam? Ayrıca Amazon üzerinden iade yaptığınız zaman kapınızdan direk iade alması için aramex adlı firmayla anlaşmalı olarak bir kargo şirketi ücretsiz iade edebiliyorsunuz. Koşulsuz şartsız iade alırlar gözle görünür ürüne zarar vermediyseniz. Bence ürünü direk iade edin ve paranızın yatmasını bekleyin. Sonrasında tekrat sipariş edersiniz.

Satıcının adı blackboxtr. Ürünün normalde 7-10 Ekim arasında gelmesi gerekiyordu 6'sında geldi. İadeyi ürün geldi olarak gözükmeden yaptığım için bir şeyler ters gitti herhalde bilmiyorum, iade kodu gelmedi bu yüzden iade de edemedim. Etiket yazdırttılar, onları yapıştırdım MNG'ye gittim çünkü MNG'yle geldi, orada adamları aradım iadeyi geri yollarız dediler ben de garantiye gittim. Garantiden tamir edilmiş bir şekilde çıkarsa sorun olmaz, tek derdim verdiğim o para.

Satıcı kim hocam? Ayrıca Amazon üzerinden iade yaptığınız zaman kapınızdan direk iade alması için aramex adlı firmayla anlaşmalı olarak bir kargo şirketi ücretsiz iade edebiliyorsunuz. Koşulsuz şartsız iade alırlar gözle görünür ürüne zarar vermediyseniz. Bence ürünü direk iade edin ve paranızın yatmasını bekleyin. Sonrasında tekrat sipariş edersiniz.

Ve bir sorum olacak, garantiden çıkınca hala iade edebiliyor muyum? Bir engel çıkarıyor mu?

Yanlışlıkla da olsa zarar verdiğiniz bir ürünü iade etmek etik olarak uygun değil. Servis tamir ederse kullanırsınız, değişim verirse zaten sorun kalmaz.

Satıcı Amazon dahi olsa iade edilen ürünler bir kontrol sürecinden geçiyor diye biliyorum. Yani aldım kırdım ama fiziksel hasar yok iade alın tarzı bir durum olmuyor sanırım.

Sorunuza gelecek muhtemelen servisten çıkınca da iade edemezsiniz.

Yanlışlıkla da olsa zarar verdiğiniz bir ürünü iade etmek etik olarak uygun değil. Servis tamir ederse kullanırsınız, değişim verirse zaten sorun kalmaz.

Satıcı Amazon dahi olsa iade edilen ürünler bir kontrol sürecinden geçiyor diye biliyorum. Yani aldım kırdım ama fiziksel hasar yok iade alın tarzı bir durum olmuyor sanırım.

Teşekkür ederim cevabınız için, iade edemezsem bile servisten sağlam bir şekilde çıkarsa mutlu bir şekilde kullanırım. Ben de etik olup olmadığı konusunda düşündüm ama sitemim şuna ki bu ürün orijinal, o kadar para veriyoruz kaliteli diye ama yavaş bir düşüşte kutusunda olduğu halde minnacık bir şoktan dolayı çalışmaması. Düşüşten kaynaklandığından bile şüpheliyim. Herhangi bir iade şansım varsa denemek isterim. Garantiden çıktığında olsun veya olmasın.

Ayrıca bir yazı görmüştüm, adam ürünü aldıktan sonra 5 10 gün kullanıp, sağ analog çubuğu bozulunca iade etmiş. İadeyi almışlar. Benim durumum için de böyle bir şey geçerli olmaz mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı