PS4 fat 500 GB tek kol ederi nedir?

Nyks58

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,
Bir arkadaşımın arkadaşı PS4 fat kasa 500 GB tek kolu 2250 TL'ye satıyor. Oyun olarak da bana PSN hesabını devredecek. İçindeki oyunları not defterine tek tek yazıp SS'ni aşağıda paylaştım. Aklıma takılan soru şu: Benim 4K ve HDR destekli bir monitörüm yok. Slim yerine fat kasa almamda bir sakınca var mı? Performans olarak ve grafik kalitesi bakımından bir fark söz konusu mu? Fat kasada PS3'deki gibi kronik hata sıkıntı vb. mevcut mu? Çok kısıtlı bütçem var arkadaşlar ve uzun zamandır oyun oynama hevesiyle yanıp tutuşuyordum. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden sağ olun.

HiL2mq.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende fat kasa var ve ekran bakımından hiçbir sıkıntı yaşamadım acayip akıcı bir şekilde oynatıyor (ekranım 60Hz 5ms 21 inch) yanında verdiği oyunlar gayet güzel oyunların toplamı zaten nereden baksan 1000 TL'yi geçiyor tek sıkıntısı 500 GB ve 1 adet kol olması ama onlarda çözülemeyecek bir sıkıntı değil hiç kaçırmadan al derim böyle bir teklifi 2. el sitelerinde 3000 TL'nin altında bulamazsın.

Bende fat kasa var ve ekran bakımından hiçbir sıkıntı yaşamadım acayip akıcı bir şekilde oynatıyor (ekranım 60Hz 5ms 21 inch) yanında verdiği oyunlar gayet güzel oyunların toplamı zaten nereden baksan 1000 TL'yi geçiyor tek sıkıntısı 500 GB ve 1 adet kol olması ama onlarda çözülemeyecek bir sıkıntı değil hiç kaçırmadan al derim böyle bir teklifi 2. el sitelerinde 3000 TL'nin altında bulamazsın.
Hocam sanırım Slim kasasında HDR özelliği varmış FAT kasasında yokmuş ama bende de zaten HDR destekli bir monitörüm yok Bu özelliğin bana bir faydası olmuyor değil mi ? Birde FAT kasada PS3'te olduğu gibi kronik arıza çıkaran bir kasa değil diye biliyorum Öyle midir ? Son olarak soğutması FAT kasanın daha iyi diyorlar bu konuda hakkında bilginiz dahilinde olan bir şeyler var mı ? @Furkan17TR Hocam birde sen bakarsan sevinirim

Son düzenleme:
Hocam sanırım Slim kasasında HDR özelliği varmış fat kasasında yokmuş ama bende de zaten HDR destekli bir monitörüm yok bu özelliğin bana bir faydası olmuyor değil mi? Bir de fat kasada PS3'te olduğu gibi kronik arıza çıkaran bir kasa değil mi? Son olarak soğutması fat kasanın daha iyi diyorlar bu konuda hakkında bilginiz dahilinde olan bir şeyler var mı? @Furkan17TR hocam bir de sen bakarsan sevinirim.

Zaten HDR özelliği yoksa monitöründe dert etmeye gerek yok ve fat kasa da da HDR özelliği var sadece oyunların desteklemesine bağlı eğer bir oyun destekliyorsa kullanabiliyorsun mesela FIFA 20 NFS Heat gibi oyunlarda açılıyor HDR. Ben bir sorunla karşılaşmadım açıkcası bir aralar çok donuyordu ama PS4'ü sıfırlayınca o sorunda geçti. Dediğim gibi hiç düşünmeden al bu fiyata zor bulursun bir daha böyle bir PS4'ü.

Arkadaşlar merhabalar,
Bir arkadaşımın arkadaşı PS4 fat kasa 500 GB tek kolu 2250 TL'ye satıyor. Oyun olarak da bana PSN hesabını devredecek. İçindeki oyunları not defterine tek tek yazıp SS'ni aşağıda paylaştım. Aklıma takılan soru şu: Benim 4K ve HDR destekli bir monitörüm yok. Slim yerine fat kasa almamda bir sakınca var mı? Performans olarak ve grafik kalitesi bakımından bir fark söz konusu mu? Fat kasada PS3'deki gibi kronik hata sıkıntı vb. mevcut mu? Çok kısıtlı bütçem var arkadaşlar ve uzun zamandır oyun oynama hevesiyle yanıp tutuşuyordum. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden sağ olun.

Hiç gerek yok alın fat kasa ve keyfinize bakın...
Şimdiden hayırlı olsun. :D.
(HDR Sadece belirli oyunlarda var.)

Zaten HDR özelliği yoksa monitöründe dert etmeye gerek yok ve fat kasa da da HDR özelliği var sadece oyunların desteklemesine bağlı eğer bir oyun destekliyorsa kullanabiliyorsun mesela FIFA 20 NFS Heat gibi oyunlarda açılıyor HDR. Ben bir sorunla karşılaşmadım açıkcası bir aralar çok donuyordu ama PS4'ü sıfırlayınca o sorunda geçti. Dediğim gibi hiç düşünmeden al bu fiyata zor bulursun bir daha böyle bir PS4'ü.

Anladım hocam Çok teşekkür ederim değerli yorumların için @vtnzengin @nih Sizlere de çok teşekkür ederim arkadaşlar bir de PS forumunun üstadı @Furkan17TR hocamın da sorularıma cevabını alabilirsem çok mutlu olacağım Tekrardan yorumlarınız için sağ olun

Hocam bu arada sormayı unutmuşum FAT ile Slim kasa arasında bir de Wi-Fi bağlantı farkı varmış Slim'deki Wi-Fi sanırım daha hızlı çalışıyormuş ama bu çok önemli bir detay mı? Aslında bakarsanız Online oyun oynamayı hiç düşünmüyorum ama yine de size sormak istedim Netflix veya YouTube'da takılırken daha mı yavaş oynatır videoları vb FAT kasa? @ParliaMêrt

Son düzenleme:
Hocam Fat kasada zaten 4K, HDR vs birşey yok. Bu yüzden endişelenmeye gerek yok.

Fat kasanın ilk modellerinde, kronik sorun mevcut. Mavi ışık hatası, BD-ROM sorununu var. Ama sonraki sürümlerde bu düzeltildi.

Birde oyunlara baktım, sadece o oyunlar 2000 TL eder. Cihaz kırık mı? Bu makineyi alsan, sadece hesabı ayrıca satsan yine 2000 eder. 250 TL'ye gelmiş olur makine. Bence işin içinde bir şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı