PS4 için Monitör Tavsiyesi

Yeterli olmasa önermezdim zaten :D Tek eksisi boyutu.

1 INC için 3 MS tepki süresi, HDMI girişi ve doğal olarak streo ses sistemi ve Samsung'un kalitesinden, şıklığından taviz vermek saçmalık olur.
Dediğim monitöre bakınca için açılır ama ona bakarsan için kararır.
Monitörün görüntü kalitesi kadar görünüşü, tasarımı da çok önemli. İnsanın hoşuna gitmeli.

+'sından çok -'si var o monitörün, Samsung'a göre.

Ama sorularıma cevap vermemişsin kanka tamam en iyi bu ama dediğim gibi PS4 için ekran boyutunu saymazsak yeterli mi? Tüm netlik ve detay için yeterli mi konsolun altından kalkar mı bu monitör?

Peki şu 24 Inc ama HDMI yok ve 5MS değer mi buna?

VATAN COMPUTER - ACER - 24" S240HLBD GEN

En az 21.5", HDMI girişi bulunan ve tavsiyem 2 MS olan bir monitör alman. Samsung, AOC gibi bilindik markalar tavsiyemdir.
Alıntıya dikkat...

Görüntü ve boyut açısında fark yok diyebilirim. Bende de S23B550V var.

Monitörün köşelerine bakarsan ufak ama çok büyük bir şıklık katan görüntüyü görürsen.
Hele ki ben gibi spot lamba kullanıyorsan bir şahane oluyor bir şahane, anlatamam.

Görünüşü itibariyle şöyle :

VtHBJbS.jpg

- - - Güncellendi - - -

aaaaa :D O modelin kenarlarında saydam çizgilerden yok :D Olsun, yinede şık bir monitör.

72096101883989983559.png

TV'lerde çıkar PS'in zevki. MS süresine şikayet edeni ben görmedim açıkçası. 5 ms idealdir bence. Zaten oyuna kaptırmaktan aradaki farkı hissetmezsin. Büyük ekranlara yönel.

Bilgisayarkurdu, ne diyorsun m3Rt nin yorumuna? Katılıyor musun bu MS olayı ve ekran boyutuna?

Tamamen oyun amaçlı alınan bir monitörde MS önemli olmaz olur mu yahu hiç .d
Hızlı sahnelerde fark yarattığı ortada, yüksek tepki süreli bir monitörden düşük tepki süreli bir monitöre geçsen anlarsın demek istediğimi.
Oyun monitörü dediğin 2 MS olur.

Madem fark yok koskoca ASUS neden 1MS monitörü çıkarttı piyasaya ? Çünkü oyun monitörü. Adamlar 144 HZ ve 1MS monitör üretmişler. Neden ?
Hem düşük hemde yüksek hareketli sahnelerde en net görüntüyü alabilmek için.
Kabul abartılacak kadar bir fark olmaz 3 MS ile ancak oyun monitörü ise 2 MS olmalı o monitör.

Şöyle 27 INC 5 MS satılıyor olsa bu fiyata düşünme ve al derim ama yok yani seçeneğin.
Boyut artarsa orantılı olarak fiyat da yükselir yani. Karar senin, istersen 5 MS 24 INC monitörü al.

5 ms bile yeterli bence. Tabi bu ne tarz oyunlar oynayacağına bağlı.

24" 5 ms ve 23" 2 ms arasında tercih yapacaksan ben 23" 2 ms derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı