PS4 ile PC takası mantikli mi?

Bazı modellerde @DaTTeBayoTheFrog hocamın dediği gibi sıkıntı olabilir. Slim olsa daha iyi olur.

PS4'ün fiyatı pahalı açıkçası ama bilgisayar da size ucuza gelmiş, bilgisayarı da değerinden pahalıya saydırmış gibi oluyorsunuz.

Ben şahsen Fat kasam ile hala oynuyorum. Bir sorunu yok. The Last of Us 2'yi bile dropsuz oynatıyordu. Biraz fan sesi yüksek vs ama idare eder.

Slim bulabiliyorsanız takas için daha iyi olur tabii, ama 1900'e mal ettiğiniz PC ile birebir takas kabul edecek bir Slim sahibi bulmak da zor olabilir.

Hocam bilgisayari 1900 TL'ye mal ettim ama elimde Laptop cikmasi bir HDD vardi zaten. Gerisini de indirimlerde guzel fiyatlara denk getirdim. Su anda sifir toplamaya calistiginizda 2500-2600 TL'ye denk geliyor. Benim tum parcalarim zaten 1-1.5 aylik falan.
Bazı modellerde @DaTTeBayoTheFrog hocamın dediği gibi sıkıntı olabilir. Slim olsa daha iyi olur.

Yener hocam dogru diyorsunuz ama yasadigim ilde bu fiyata pek oyunlu konsol yok. Olanlarda pek takasa yanasmiyor zaten, isimi gormez mi fat kasa?

Arkadaşlar bugun Letgo'da gezinirken gozume bir tane PS4 ilani carpti. 2000 TL fiyat bicilmis, 500 GB fat modeli. Yaninda 1 DualShock ve Far Cry 4, Battlefield 1 ve God of War veriyor arkadas. Bende belimde rahatsizlik oldugundan dolayi cok bilgisayar basinda duramiyorum ve masa basinda rahatsizlik cekiyorum. Bilgisayarda oynadigim en agir oyunda zaten Stardew Valley ve League of Legends. Onun disinda forumda takilip anime izliyorum genellikle. Bilgisayarimin ozelliklerini asagiya yaziyorum yaklasik bana 1900 TL'ye denk geldi. Sizce takas yapmam mantikli mi? Ben en azindan PS4 alip yatagima uzanarak rahatca oyun oynarim diye dusundum, zaten gundelik islerimi rahatca gorebilecegim bir telefonum var. @Lintos hocam sizin de fikrinizi almak isterim.

Bilgisayarimin ozellikleri:
  • Ryzen 3 2200G.
  • MSI A320M-A Pro.
  • Patriot Viper Steel 8 GB 3000 MHz.
  • Aerecool VX Plus 500W.
  • Toshiba 1 TB HDD 5400 RPM.

Öncelikle geçmiş olsun PS4 çok iyi bir seçim olmuş güle güle kullanın.

CUH modelini bilmiyorum ama sorabilirim. Slim kasa satan birkac kisiye yazdim ama daha sonuc alamadim. Ayrica konsolu aldiktan sonra bir sure boyunca oyun alacak param olmayacak. Belki de kirdiririm konsolu bilmiyorum Online tarafi pek ilgimi cekmiyor zaten.
God Of War falan sizi idare eder ilk haftalar hocam rahat olun. Çok sevdiğim bir abimde geçen yaz denize gittiğimde Playstationuna çöküp God Of War 1-2 yi defalarca bitirmiş biri olarak 1 haftaya yakın bir sürede God Of War'u bitirdim. Her gün uzun saatler oynamama rağmen 1 hafta götürdü içiniz rahat olsun.

Yener hocam dogru diyorsunuz ama yasadigim ilde bu fiyata pek oyunlu konsol yok. Olanlarda pek takasa yanasmiyor zaten, isimi gormez mi fat kasa?

Fat kasa iş görür resimdeki parlak mı mat mı parlakta bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor kontrol etmekte fayda var zaten Slim ile parlak arasında sadece güç tüketim farkımı ne vardı sanırsam.

Peki konsolu kirdirtmak istesem nerede kirdirtabilirim? Dedigim gibi Online tarafi pek ilgimi cekmiyor zaten her ay PSN Plus'a verecek paramda yok. Bir sure yanindaki oyunlarla idare edip kirdirmak istesem ne kadara mâl olur bana?

Fat kasalar 1600 1700'e bulunuyor. Daha geçen gün Slim 1TB iki kol 2300'e sattım o ürünle takas etmeyin bence. 2000 gibi rakamlara en kötü tek kol 500 GB Slim bulabilirsiniz.
Peki konsolu kirdirtmak istesem nerede kirdirtabilirim? Dedigim gibi Online tarafi pek ilgimi cekmiyor zaten her ay PSN Plus'a verecek paramda yok. Bir sure yanindaki oyunlarla idare edip kirdirmak istesem ne kadara mâl olur bana?

İnternetten bakarak kırabilirsiniz. Para vermeye gerek yok.

Korsana destek vermiyoruz yalnız (!) şaka bir yana korsan kırdırmak değildir internetten videolara bakabilirsiniz ya da en temizi güvendiğiniz bir PlayStation dükkanı mı deniyor ne deniyor bilmiyorum oraya götürün.

Geri
Yukarı