PS4 mü PC mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Katılım
31 Ağustos 2014
Mesajlar
19
Merhabalar arkadaşlar.

4500 TL bütçem var ve ps4 mü alsam pc mi alsam karar veremedim. Acaba sizce hangisini almalıyım? Eminin bu soru yüzlerce kez cevaplanmıştır. Ama ben hala cevaplayamadım. Benim ikisinden birini seçme nedenlerini açıklayayım sizlere;

1-Eğer pc alırsam oyunları ultra grafikte 3 yıl tahmini olarak oynayabilirim ve daha sonra biraz takviye gerekebilecek ve sonra ps4 te verdiğim kadar oyun parası vermemiş olacağım. Fps oyunları rahat bir şekilde oynayabileceğim.

PS4 alırsam sadece oyun için almış olacağım. Yani oyundan başka bir şey için almayacağım. PC alırsan her şeyi rahat bir şekilde yapabileceğim. Son olarak PC pahalı PS4 ucuz. Bu ucuzluğu alacağım. Oyun sayısına göre PC ye dengeleceğim sanırım.

2-Eğer ps4 alırsam rahat 7 yıl güncel oyunları oynayabileceğim. Oyun üretici firmalar ps4 te uyarlanmış oyunlar üretecekler. Rahat bir şekilde donanıma para vermeden oynayabileceğim. Ve en önemlisi oyunların ps4 e çıkıyor olması ve pc ye çıkmıyor olması daha sonra hikayelerin ve grafiklerin gerçekten müthiş bir şekilde dizayn ediliyor.

7 yıl sonra bile PS3 de gerçekten PC ile yarışabilen grafikler görüyoruz. Bunlar gerçekten beni cezbeden şeyler oldu.

Sizce hangisini almalıyım? Kararsız kaldım. Ama bir yarım Pc diyor. Cevaplarınıza teşekkürler. Galiba biraz uzun oldu :) Artılarıyla eksikleri bunlar sanırsam.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
Necati Bayram Koçak
Katılım
31 Ağustos 2014
Mesajlar
19
Çok sağ olun bilginiz için. PC diyorum başka bir şey demiyorum :) İyi geceler...
 
Son düzenleyen: Moderatör:

demironcel

Hectopat
Katılım
4 Temmuz 2014
Mesajlar
193
Makaleler
1
4500 liraya hem ps4 hem de bilgisayar alsan? İlla ki birini alacağım diyorsan ve sadece oyun içinse PS4, hem ödevimi yaparım hem internette gezerim hem de oyun oynarım diyorsan bilgisayar. Eğer laptopun varsa PS4'e yönelebilirsin.
 

WereBear

Hectopat
Katılım
27 Ocak 2014
Mesajlar
896
Çözümler
1
4500 TL'ye 2'sinide yapabilirsin. 1500 TL PS4+200 TL oyun desek 1700 TL'ye PS4+1 oyun alabilirsiniz. Geri kalan 2800 TL'ye de gayet güzel bir oyun bilgisayarı toplayabilirsiniz.
 

Carnage86

Hectopat
Katılım
17 Mayıs 2013
Mesajlar
866
Makaleler
22
Yer
İzmir
PS4 oyunları çok pahalı. PC'de ise Steam gibi platformların indirimlerini takip ederek çok ucuza oyun alma şansın var. Çok oyun oynuyorsan konsola verdiğin paranın çok daha fazlasını oyuna harcarsın. PS4 bu açıdan hiç ekonomik değil.

Kalite açısından bakarsak ben "Oyunlar için en iyi platform daima PCdir ve PC kalacaktır" görüşünü savunuyorum. Bir kere grafik kalitesi hala PC'de daha iyi. Oyun yapımcıları eski nesil konsollara desteği kesmediği sürece PS4'ün tam potansiyelinde kullanamayacaklar. O sıralarda da PC donanımları verimsiz kullanılsa bile konsoldan çok daha güçlü olacakları için grafiksel olarak üstün olacaklardır.

En önemlisi hiçbir konsol asla kullanıcısına PC kadar esneklik vermez. Benzetme yapmak gerekirse konsolda önüne konan yemeği yemek zorundasın, bunun tuzu azmış, suyu fazla konmuş gidip tencereye dökeyim diyemezsin. Ama PC'de bu şansın var. Örneğin bir oyun oynuyorsun ve oyundaki film grain rahatsızsın. PC'de hemen options'a girer kapatırsın, olmazsa config dosyalarından kapatırsın, o da olmazsa SweetFX yardımıyla halledersin. Ya da altyazıların fazla büyük ya da fazla küçük olduğundan şikayetçisin diyelim. Birçok oyunda bunun çözümü var. Konsolda ise kullanıcıya "en iyisini biz biliriz" kurcalama deniyor.
 

Gamer81

Hectopat
Katılım
15 Ocak 2015
Mesajlar
14
PC al bence. PS4 e özel çıkan oyunlar elle sayılebilecek kadar.
PS4 e 5 tane oyun alsan 1000TL.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı