PS4 mü, PC toplama mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Otaqu_üye

Hectopat
Daha fazla  
2500 TL bütçem var fakat çok kararsız kaldım. 2500 TL'ye şu anda GTX 1050 Ti'lı bir PC zar zor toplanıyor ama PS4 1800 TL'ye Eurasia garantili ve artıdan 5-6 tane güzel oyunla birlikte 2500 TL'ye falan denk geliyor. Xbox One S'i hiç bilmiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aslında amacınızı belirtmeniz daha iyi olurdu. Sadece oyun mu oynayacaksınız? O zaman bilgisayar o bütçeye uymaz. PS4 oyunları da pahalı olduğu için Xbox One S alabilirsiniz.
arkadaşımda şu anda sitede okuyor yazıları ona göre ikimizde aynı konsolu alacağız :)
Oh bir de arkadaşınız alacakmış. Xbox alıp keyfinize bakın. Gamepass ve gold üyelikleri pahalı olduğu için bölüşüp alırsınız ve bir üyeliği ikinizde kullanırsınız. Ayrıca xbox multiplayer oyun kısmında çok daha güçlü.

İlk olarak evet Xbox kullanıcı sayısı daha az mesela one x ilk çıktığında 2700tl idi ve fazla iyi oyunu yoktu. Şuan 2000tl ve en güçlü konsol yani alınmalı.
Oyun kısmına gelirsek eğer sıkı bir oyuncu iseniz bir oyun çıktığında mesela gow4 bunun 6 ay boyunca fiyatının düşmesini beklemezsiniz. Mesela xbox ta bf5 6 ay sonra gamepasse gelecek. State of decay 2 ilk çıktığında gamepass e geldi. Sea of thieves de aynı şekilde.

Diyelim ki One X aldım 2500 TL bütçem var. 2000 TL One X'e gitti birde almak istediğim overwatch vs oyunları aldım diyelim gamepass ile güzel oyunlar geliyor mu örnek verebilir misiniz ?

Last of us içinize dokunan bir oyun neredeyse tüm oyunlara bedel. 50 saat olsun daş olsun yeter. Daş olmadıktan sonra bin saat oynasan ne faydası olur.
Onun gibi Ps4 e özel çok oyun var.
Kesinlikle ps4 ten uzak durun. Hele ki 2.elinden çünkü zaten 5 yıllık bir konsol yavaş yavaş ömrü doluyor. Ps5 gelir 1-2 seneye asıl ölü yatırım ps4 2.el olur. Hem oyunlarda 30 fps altına düşünce zevk alamazsınız.
Kullanmadığını burdan belli etme bari o 30 FPS dediğin PC deki gibi değil oyunları güzel olunca hiç anlaşılmıyor ve baya zevk alınıyor
FAdamlar ona göre oyunları optimize edip sunuyorlar. PS4 pro tüm oyunlarda 60 FPS.

Oh bir de arkadaşınız alacakmış. Xbox alıp keyfinize bakın. Gamepass ve gold üyelikleri pahalı olduğu için bölüşüp alırsınız ve bir üyeliği ikinizde kullanırsınız. Ayrıca xbox multiplayer oyun kısmında çok daha güçlü.
Xbox çok oyunculu kısmında nasıl güçlü? Oynayacak arkadaş bulamadığın için mi? Saf konsol gücü olarak Xbox One X daha güçlü bir konsol olabilir lakin genel anlamda PS4 konsol olarak daha iyi. Zaten konsolların satış rakamları da ortada ezici bir PlayStation üstünlüğü var. :)

Last of us içinize dokunan bir oyun neredeyse tüm oyunlara bedel. 50 saat olsun daş olsun yeter. Daş olmadıktan sonra bin saat oynasan ne faydası olur.
Onun gibi Ps4 e özel çok oyun var.

Kullanmadığını burdan belli etme bari o 30 fps dediğin PC deki gibi değil oyunları güzel olunca hiç anlaşılmıyor ve baya zevk alınıyor
Adamlar ona göre oyunları optimize edip sunuyorlar. PS4 pro tüm oyunlarda 60 Fps.
Konsoldaki 30 FPS'in PC'deki ile aynı olmadığını biliyorum. Ayrıca ben orda gelecek açısından da dedim. PS4'ün kükrediği de ayrı bir gerçek.

Xbox çok oyunculu kısmında nasıl güçlü? Oynayacak arkadaş bulamadığın için mi? Saf konsol gücü olarak Xbox One X daha güçlü bir konsol olabilir lakin genel anlamda PS4 konsol olarak daha iyi. Zaten konsolların satış rakamları da ortada ezici bir PlayStation üstünlüğü var. :)

Ezici bir PS üstünlüğü yok bence ABD'yi baz alırsak nerdeyse eşitler ve oyun oynarken seni Türkiyeden birileriyle eşleştirmiyor ki. xD

Şu ana kadar forumda okuduğum Xbox One X vs PS4 pro konulu mesajlarda "Hikaye tarzı seviyorsan PS4 Pro, multiplayer oyuncu isen Xbox One X düşün" mesajınızı oldukça fazla gördüm. İşte mesele Xbox daha güçlü olmasında geçiyor. PUBG'de solo ya da BF1 dolu bir serverde hangi daha iyi performans sergiler?

Ayrıca örnek vermek gerekirse CSGO go oyununda Türk olup da iyi bir takım arkadaşına denk geldim desem yalan olur. Maalesef durum böyle. O yüzden azıcık İngilizcem ile yabancı kişiler ile anlaşmaya çalışıyorum ve o kadar güzel oluyor ki. Bana yabancı takım arkadaşı mı Türk mü desen oyundan daha çok zevk alacağım için yabancı derim.

Ayrıca örnek vermek gerekirse cs go oyununda Türk olup da iyi bir takım arkadaşına denk geldim desem yalan olur. Maalesef durum böyle. O yüzden azıcık İngilizcem ile yabancı kişiler ile anlaşmaya çalışıyorum ve o kadar güzel oluyor ki. Bana yabancı takım arkadaşı mı Türk mü desen oyundan daha çok zevk alacağım için yabancı derim.
Aynen yabancılarla daha iyi anlaşıyorum şakalaşıyorum vs Türkiyede direk ana bacı söven kanser kişiler var.

ABD'yi baz alırsak nerdeyse eşitler.
O zaman bana global satış rakamlarını söyler misin. Mesajını yazım hatası olabilir diye kısalttım, yanlış anlama. Türkiyeden eşleştiriyor demedim ki zaten. Yine de daha fazla oyuncusu olan PS olduğu için daha fazla şansın var, ayrıca sosyal medyadan daha fazla arkadaş edinebilirsin.

PS 4 Proyu indirimleri bekleyip almanızı tavsiye ederim. Eğer 4k TV varsa veya alacaksanız yoksa yine indirimleri bekleyip PS4 Slim bundle almanız çok daha iyi olacaktır PC'ye göre PS'in Exclusiveleri var çok kaliteli oyunlar oluyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı