PS4 mü, PC toplama mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Otaqu_üye

Hectopat
Daha fazla  
2500 TL bütçem var fakat çok kararsız kaldım. 2500 TL'ye şu anda GTX 1050 Ti'lı bir PC zar zor toplanıyor ama PS4 1800 TL'ye Eurasia garantili ve artıdan 5-6 tane güzel oyunla birlikte 2500 TL'ye falan denk geliyor. Xbox One S'i hiç bilmiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aslında amacınızı belirtmeniz daha iyi olurdu. Sadece oyun mu oynayacaksınız? O zaman bilgisayar o bütçeye uymaz. PS4 oyunları da pahalı olduğu için Xbox One S alabilirsiniz.
Halihazırda en azından Chrome'dan bir video izleyecek kadar da olsa PC'niz varsa, yahut PC'ye acil ihtiyacınız yok ise PS4 Pro öneririm kesinlikle. Dolar kuruna bakıp bakıp şükrediyorum iyi ki zamanında PC'yi toplamışım diye. 2500₺ ile 1050Tİ dahi zorlaştı neredeyse.

İnternetten God of War, Detroit: Become Human, Uncharted gibi videoları ekrana ekmek banarak izliyorum. Bütçe ayırabildiğim anda alacağım bir tane PS4 Pro. Tabii tercih sizin. :)

Benim oynayacağım oyunlara göre Xbox One X bana daha cazip geliyor. Şu anda PS4'te 30 FPS'de sürünmek yerine One X'de 4K 60 FPS oynamayı tercih ederim.

Halihazırda en azından Chrome'dan bir video izleyecek kadar da olsa PC'niz varsa, yahut PC'ye acil ihtiyacınız yok ise PS4 Pro öneririm kesinlikle. Dolar kuruna bakıp bakıp şükrediyorum iyi ki zamanında PC'yi toplamışım diye. 2500₺ ile 1050Tİ dahi zorlaştı neredeyse.

İnternetten God of War, Detroit: Become Human, Uncharted gibi videoları ekrana ekmek banarak izliyorum. Bütçe ayırabildiğim anda alacağım bir tane PS4 Pro. Tabii tercih sizin. :)
Fakat alırken oyun fiyatlarını iyi düşünmenizi öneririm. Çünkü God of War ve Detroit toplam 600 TL yapıyor :') Xbox'da 1 yıllık Gold + 1 yıllık EA Access + 1 yıllık GamePass bile toplam 625 TL yapıyor. Ki bu üyelikler toplamı size 350+ oyun sunuyor. Bu oyunları da 2 yılda bitiremezsiniz.
Kısaca iki oyuna 600 TL veririm dersiniz, gidip kazıklanabilirsiniz.

2500 TL bütçem var fakat çok kararsız kaldım. 2500 TL'ye şu anda GTX 1050 Ti'lı bir PC zar zor toplanıyor ama PS4 1800 TL'ye Eurasia garantili ve artıdan 5-6 tane güzel oyunla birlikte 2500 TL'ye falan denk geliyor. Xbox One S'i hiç bilmiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.
Kesinlikle ama kesinlikle PC. 1050 Ti zaten bütün oyunlarda akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır. Bir de PS4 hesabı var.. PC'de ise bu sorunların hiçbiri yok. Seçimden sonrasını bekle dolar düşecektir. İşte o zaman sistem topla. Hem bilgisayar daha özgür. Ayrıca PC’den aldığınız zevki PS4’den alamazsınız. Hem de PS alırsanız CS-GO, LoL ve birçok güzel Steam oyununu oynayamayacaksınız.

Bu sistemi tavsiye ederim: AMD Ryzen™ 3 2200G 3.5GHz, GTX1050TI 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - KARNE FIRSATI

Bu sistem çoğu oyunu orta ayarlarda 60 FPS mis gibi oynatır. Kesinlikle ama kesinlikle PC al, uğraşma.
Aslında amacınızı belirtmeniz daha iyi olurdu. Sadece oyun mu oynayacaksınız? O zaman bilgisayar o bütçeye uymaz. PS4 oyunları da pahalı olduğu için Xbox One S alabilirsiniz.
Bal gibi de uyar.

Kesinlikle ama kesinlikle PC. 1050 Ti zaten bütün oyunlarda akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır. Bir de PS4 hesabı var.. PC'de ise bu sorunların hiçbiri yok. Seçimden sonrasını bekle dolar düşecektir. İşte o zaman sistem topla. Hem bilgisayar daha özgür. Ayrıca PC’den aldığınız zevki PS4’den alamazsınız. Hem de PS alırsanız CS-GO, LoL ve birçok güzel Steam oyununu oynayamayacaksınız.

Bu sistemi tavsiye ederim: AMD Ryzen™ 3 2200G 3.5GHz, GTX1050TI 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - KARNE FIRSATI

Bu sistem çoğu oyunu orta ayarlarda 60 FPS mis gibi oynatır. Kesinlikle ama kesinlikle PC al, uğraşma.

Bal gibi de uyar.
Attığın linkteki bilgisayar 2800 TL benim bütçem. Taş çatlasın 2600. CS:GO, LoL gibi güzel oyun mu? Her bilgisayar kaldırıyor öyle oyunları. Her yerde oynayabilirim ve bilgisayarda olan güzel oyunlar Xbox'da oynanabiliyor. Overwatch, PUBG vb :) Kesinlikle PC al uğraşma demeni yanlış buluyorum.

Boş muhabbetler yapıyorsunuz.

Bir yanda 6 teraflops'luk Xbox rakibi ps4 4.2 teraflops.

Bir yanda 12 GB ram'lik Xbox rakibi 8 GB.

Bir yanda 2.3 GHz Xbox rakibi ps4 2.1

Bir yanda dünyanın en çok satan oyununu yani PUBG'yi alan Xbox varken ps4 almak parayı çöpe atmaktır.
Boş muhabbet yapan tam aksine sizsiniz. İnsanların konsol tercih etmesinin başlıca sebebi donanım değil exclusive oyunlardır, konsolu konsol yapan, özel kılan da yine exclusive oyunlardır. Donanım meraklısı gider gönlüne göre dilediği bileşenler ile PC toplar.

Ayrıca sadece God Of War için konsol alan adam var, peki Game Pass abonelik sistemi dışında Xbox ı avantajlı kılacak ne var hiç bir şey.

Boş muhabbet yapan tam aksine sizsiniz. İnsanların konsol tercih etmesinin başlıca sebebi donanım değil exclusive oyunlardır, konsolu konsol yapan , özel kılan da yine exclusive oyunlardır. Donanım meraklısı gider gönlüne göre dilediği bileşenler ile PC toplar.

Ayrıca sadece God Of War için konsol alan adam var, peki Game Pass abonelik sistemi dışında Xbox ı avantajlı kılacak ne var hiç bir şey.
Xbox avantajlı kılacak durumlar:

-Controllerin daha ergonomik olması ve ele oturması.
-Ps4 Po 30 FPS'e düştüğü zaman Xbox One X'in 60 FPS'de 4k oynatması.
-God Of War güzel bir oyun evet ama 50 saatlik zevk için 300 TL vermek tartışılır. ( Hadi diyelim kardeşlik var. 150 TL yine de)
-EA access var aylık 12 TL'ye veya yıllık 65 TL'ye Bf1, Titanfall 2, Star Wars Battlefront II, FIFA ve pesin bazı oyunları, Need for speed, Need for speed rivals, NBA 2018, NFL'nin bazı oyunları ve BF5 oynamak var. (BF5 çıktığı an EA access kütüphanesinde olacak.) Eğer böyle oyunları PS'de 1 yıl boyunca 65 TL'ye oynayacaksam kabul.
-Aldığınız üyelikleri herhangi bir konsolda da kullanabilirsiniz. Yani aylık 15 TL'ye gamepass alabilirsiniz. Ya da RA access aylık 6 TL.
-Gerçek 4k keyfi (60 FPS ile)
-1080p ve 1440p'de 120 Hz keyfi.

Bu saydıklarım gözünüzde hiçbir şey ise konsol işinden uzak durun. Çünkü bir şey bilmiyorsunuz demektir.

Ayrıca konsolun exclusive oyunları elbet önemlidir. Fakat yüzlerce oyuna ucuz bir fiyata sahip olmak da ayrı bir güzelliktir.

Emin ol 2500 TL verip alacağın sistem seni 2-3 yıl sonra ağlatacak. PS4 PRO veya XBOX ONE X alabilirsin. Her iki konsol da seni mutlu edecek ama @Yusuf Serdar arkadaşım ikisi arasındaki farkları güzelce anlatmış tek sözüm konsol.

Bal gibi de uyar.

CS:GO'nun neresi güzel? Her yer hileci kaynıyor. Birçok oyuncu ben de dahil olmak üzere o oyunu bıraktı. O saydığın oyunların bir tanesi Halo, Gow, Forza etmez. Bunlar PC exe oyunları mı yani?

Hiç kusura bakmayın ama çok yanlış biliyorsunuz bir kere PS4 Pro gibi Xbox One X de her oyunu doğal 4K çözünürlükte oynatamıyor (kendi bir kaç oyunu hariç) 3.parti triple a oyunlar yine Pro gibi 1440p den veya 1800p gibi bir çözünürlükten 4K ya upscale ediyor ve yine bu oyunlar 30 FPS. hatta Playstation cephesinde buna dinamik 4k deniyor iken Xbox cephesinde ise true 4k deniliyor.

PS4 Pro da 30 FPS çalışan bir oyunun Xbox One X de 60 FPS olarak çalıştığı da yok. Uyduruyorsunuz adeta.

PS4 Pro ya birebir Rx480 de kullanılan GPU entegre edilmiş iken Xbox One X de ise Rx580 ayarında bir grafik işlemcisi bulunuyor. Dolayısı ile her iki konsolun da native 4K hele hele 4K 60 FPS oyun oynatabilmesi çok zor. Native 4K devri bir sonraki jenerasyon ile başlayacak.

Hiç bir şey bilmediğimi tabir ediyorsunuz ama daha siz hiç bir şeyin farkında bile değilsiniz. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı