PS4 mü, PS4 Pro mu?

PS4 Slim mi PS4 Pro mu?

• PS4 Slim

Oy: 25 47,2%
  • PS4 Pro

Oy: 28 52,8%

• Oy verenlerin toplamı
    53
PS4 Pro alma imkanınız var, biraz dişinizi sıkıp Pro alın. Bugün 4K monitörünüz veya TV'niz olmasa da gelecekte olmayacak anlamına gelmiyor, sonuçta 4K geleceğin çözünürlüğü ve PS4 Pro daha güncel olup ilerideki oyunlarda daha rahat çalışır. PS4 ile PS4 Pro arasındaki farklar sadece donanımsal ve grafiksel olsa da aradaki farkları kolayca anlamanıza yardımcı olayım.

Eki Görüntüle 284165
PS4 Pro Native 4K'da oynamanıza olanak sağlayıp oyundan oyuna FPS Target ve FPS Boost gibi modlarla oyunlarda FPS seçenekleri sunuyor. PS4 Pro alma imkanınız varken almanız gelecekte daha rahat etmenizi ve daha geç yeni bir konsol gereksinimi demektir.

Ayriyeten benim gibi öğrenci ve düşük bütçedeysen kesinlikle Xbox almanı tavsiye ederim. Bana göre daha çok cep dostu olup şu ana kadar kusursuz bir platform.

Xbox One S ve Xbox Platformu İncelemesi
Hocam öncelikle bilgilendirmenizden ötürü teşekkür ederim. PS4 Slim ile PS4 Pro arasında 600 TL gibi fiyat farkı var, almışken en iyisini almak daha avantajlı nasıl olsa daha sonradan oyun vs. alınabilir. Bu konuda hak veriyorum fakat genel olarak çokta para harcamak istemiyorum, biliyorum ki bu da PC, telefon gibi bir heves. Çok uzun vadeli düşünmüyorum en fazla 2-3 yıl kullanacağım desem PS4 Slim işimi görür aslında. Fiyat farkına değer lakin bütçeyi pek zorlamak istemiyorum dediğim gibi.

Xbox düşünüyordum en başta lakin Exc. oyunları pek ilgimi çekmedi. Playstation'da Uncharted, Horizon, inFamous, Until Dawn daha çok ilgimi çekti diyebilirim. Ek olarak arkadaşlarım da genellikle PS platformunda. Şu konuyu inceledim biraz ( Xbox One S vs Playstation 4 Slim ). PlayStation'ı tercih ettim. Fakat araştırmaya devam edeyim.

Hocam öncelikle bilgilendirmenizden ötürü teşekkür ederim. PS4 Slim ile PS4 Pro arasında 600 TL gibi fiyat farkı var, almışken en iyisini almak daha avantajlı nasıl olsa daha sonradan oyun vs. alınabilir. Bu konuda hak veriyorum fakat genel olarak çokta para harcamak istemiyorum, biliyorum ki bu da PC, telefon gibi bir heves. Çok uzun vadeli düşünmüyorum en fazla 2-3 yıl kullanacağım desem PS4 Slim işimi görür aslında. Fiyat farkına değer lakin bütçeyi pek zorlamak istemiyorum dediğim gibi.

Xbox düşünüyordum en başta lakin Exc. oyunları pek ilgimi çekmedi. Playstation'da Uncharted, Horizon, inFamous, Until Dawn daha çok ilgimi çekti diyebilirim. Ek olarak arkadaşlarım da genellikle PS platformunda. Şu konuyu inceledim biraz ( Xbox One S vs Playstation 4 Slim ). PlayStation'ı tercih ettim. Fakat araştırmaya devam edeyim.

Grafik manyagi degilsiniz.

PRO almak icin sizin icin sebep yok. Zaten yazmistim. PRO Grafik manyagi, ama konsol sevenleri toplamak icin, pardon VR icin cikan model.

Siz video cekme ile ilgili birsey soylemediniz. Bence sizin pro almak icin hicbir neden yok.

Ama size tek kelime soyleyeyim. Ileride PRO kullanicilari daha yuksek grafiklerle, 4K cozunurlukte oynarken pisman olmayacaksaniz Slim almak en mantiklisi.

Slim ve pro modellerini deneyimledim. 4k televizyonum olmadığı için grafik farkı göremedim. Yeni gelecek olan supersampling modundanda da birşey göremedim. 60fps olayına hiç girmedim. Şu an Ps4 pro kullanıyorum. Bir exclusive oyunun sonunda büyük bir patlama oldu sadece orda kasma hissettim. Onun harici yağ gibi akıyor.

Bilgisayardaki çoğu oyun zaten Xbox için de çıktığı için bilgisayarınız yoksa kesinlikle Xbox alın. En kötü Sea of Thieves için bile alınır. :)

Grafik manyagi degilsiniz.

PRO almak icin sizin icin sebep yok. Zaten yazmistim. PRO Grafik manyagi, ama konsol sevenleri toplamak icin, pardon VR icin cikan model.

Siz video cekme ile ilgili birsey soylemediniz. Bence sizin pro almak icin hicbir neden yok.

Ama size tek kelime soyleyeyim. Ileride PRO kullanicilari daha yuksek grafiklerle, 4K cozunurlukte oynarken pisman olmayacaksaniz Slim almak en mantiklisi.
Televizyonum 4k Ps4 Slim alsam buyuk bir problem oluşturur mu?

Hayır bir sorun oluşturmaz. Alabiliyorsan PS4 Pro al bence. Ben pişmanım slim modelini aldığım için. İçindeki GPU, farkını ileride hissettirecektir diye düşünüyorum. Ayrıca PS4 Pro daha üst bir model dolayısıyla ömrü daha uzun olacaktır.

Aralarında grafik dışında performans farkı vardır.PS4 Pro da slimden daha yüksek fps alırsınız ve oyunları ps4 slimden daha akıcı ve daha kaliteli görüntü kalitesi ile oynarsınız.Almışken pro almanızı öneririm.

Slim her zaman oyunu Orta-Yuksek ve 30FPS oynatir.

Normalde cikan goruntu 1080P. Panel 4K. Dogal olarak goruntu guzel olmayacaktir. Bunu PC baglasaniz 1080P cikis verseniz yine ayni net olmayan bulanik olur. O yuzden siz PRO almalisiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı