PS4 mü Xbox One X mi?

jeoqpas

Centipat
Daha fazla  
PC alacaktım ama "ortalama" denilen bilgisayarları 12-13K'ya görünce bir afalladım, Xbox Series X ile PS5 17k civarında geziniyor zaten onlara yorum bile yok.

Hocam şimdi Xbox alsak Game Pass var güzel, 400'den fazla oyun var temiz, ama PS Exc'ler bitiyor beni. N'apacağım ben yardım edin be. PS fiyatları uçuk olduğu için alırsam PS Plus alırım diye düşünüyorum bu arada.

(Hangisini öneriyorsanız bir "sarı yer" vs. linki koyarsanız çok mutlu olurum ama zorunda değilsiniz tabii ki.)

Edit: (kafam Xbox One'a gitmiyor değil onu da bilgilendirirseniz sevinirim.)

Edit 2: (başlığı yanlış açmışım PS4 mü Xbox Series S mi olacaktı.)

Son düzenleme:
PC oyunları mı oynayacaksınız yoksa PlayStation oyunları mı? Seçimi sizin yapmanız gerekmekte. Benim tercihim her türlü PS4'ten yana olur.

PS4 kesinlikle çünkü özel oyun bakımından çok zengin ama PS4 oyunları da yavaş yavaş PC'ye geliyor.

PC çok zayıf benim almayı da düşünmüyorum şimdiye kadar hiç oyun oynamamış biri olarak değerlendirebilirsiniz beni.

PC oyunları mı oynayacaksınız yoksa PlayStation oyunları mı? Seçimi sizin yapmanız gerekmekte. Benim tercihim her türlü PS4'ten yana olur.

Aynı şekilde.

Pro ile Slim farkı çok gibi gözüküyor ama?

Öncelikle One X'i aklınızdan çıkarın. Xbox alacaksanız yeni nesil konsol olan Series S almalısınız 2. el de 5500 TL civarına satılıyor. Fakat eğer PS özel oyunlarını oynamadıysanız kesinlikle PS4 almalısınız.

Pro ile Slim farkı çok gibi gözüküyor ama?

Arada çok büyük farklar yok. Özellikle 4K TV ya da monitör yoksa PS4 Pro'ya gerek yok. Slim modeli alın. Ve PS Plus extra ve Deluxe sistemi Game Pass'den açık ara daha iyi o yüzden PS4 alın geçin derim özel oyunları da oynamak istiyorsanız.

Not: Eğer 9500-10000 TL bandına çıkabilirseniz 2. el Series X alabilirsiniz.

Öncelikle One X'i aklınızdan çıkarın. Xbox alacaksanız yeni nesil konsol olan Series S almalısınız 2. el de 5500 TL civarına satılıyor. Fakat eğer PS özel oyunlarını oynamadıysanız kesinlikle PS4 almalısınız.

Arada çok büyük farklar yok. Özellikle 4K TV ya da monitör yoksa PS4 Pro'ya gerek yok. Slim modeli alın. Ve PS Plus extra ve Deluxe sistemi Game Pass'den açık ara daha iyi o yüzden PS4 alın geçin derim özel oyunları da oynamak istiyorsanız.

Not: Eğer 9500-10000 TL bandına çıkabilirseniz 2. el Series X alabilirsiniz.

PS 4 alsam, exc oyunlarını bitirsem, sonra satıp Xbox alsam diye düşünüyorum ama exc oyunları düşününce o zamana kadar 1-2 yıl geçer konsolun değeri de azalır diye düşünüyorum. Bir de hiçbir 2. el deneyimim yok o yüzden ne ne yapmak lazım bilmiyorum.

Hocam ben satmadan önce hem Ps4 hem de Xbox One S sahibiydim sonradan satıp Series S'e geçtim sana ona göre yorum yapacağım. Ps4 exclusive oyunları gerçekten oynanması gerek oyunlar. Ben God of War Ragnarok hariç neredeyse bütün AAA kalitedeki oyunları oynadım ve hepsi birbirinden iyi, zevkli fakat bir yandan Xbox Series S için gelecek yeni nesil oyunlarda var. Performansı ile Series S'de çok güçlü bir konsol. Eğer elinizde imkan varsa ilk önce Ps4 alıp 2-3 ay içinde tüm exclusive oyunları bitirip tez zamanda cihazı elinizden çıkarıp Series S konsoluna geçmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı