PS4 Slim'de ısınma veya kasma sorunu var mı?

xloney

Hectopat
Merhaba. 7-8 yıldır XBOX 360 ile parklarda gezen birisiyim. Fakat arkadaş ortamında XBOX’ı olan birisi yok. PS almaya karar verdim. Modelleri vs araştırdım, ufak tatlı bir arkadaşımız olan PS4 Slim’i buldum. Hakkında açılan konulara baktım, PS4 vs PS4 Slim konularına baktım. PS4 ile Slim arasında fark olmadığını öğrendim okuduğum konulardan. Fakat bazı insanlar Slim’in daha küçük olduğundan fazla ısınma sorunu yaşadığını, ısınmadan dolayı da oyunlarda kasma sorunu olduğunu söylüyorlar. Bu doğru mu acaba? Yardımcı olabilir misiniz? Bir de varsa bilmemi istediğiniz PS4 ile Slim farkları hakkında onu da yazabilirsiniz. Teşekkür ederim.

Hayir dostum.

Fat veya Slim arasinda dev bir fark yok. Sadece goze hitap meselesi.

Ben CUH-1216B modeli vardi. Mat kasa. 1TB. Guzel guzel oynadim. Fan sorunu yada isinma vs gormedim.

Ama bir arkadasimin ise CUH-1100 serisi sanirim. Ustu parlak bir PS4. 1TB.

Ve cihaz arizalandi. APU hatasi verdi. 300 liraya tamir ettirdikten sonra satti. Simdi Slim kasa aldi. Taş gibi diyor.

Sana soylecegim tek sey ustu parlak PS4 alma. CUH-1216A/B al. Yada Slim. Parlak olanlar ucuz olabilir ama biliyorsun ki ucuz etin yahnisi...

Hayir dostum.

Fat veya Slim arasinda dev bir fark yok. Sadece goze hitap meselesi.

Ben CUH-1216B modeli vardi. Mat kasa. 1TB. Guzel guzel oynadim. Fan sorunu yada isinma vs gormedim.

Ama bir arkadasimin ise CUH-1100 serisi sanirim. Ustu parlak bir PS4. 1TB.

Ve cihaz arizalandi. APU hatasi verdi. 300 liraya tamir ettirdikten sonra satti. Simdi Slim kasa aldi. Taş gibi diyor.

Sana soylecegim tek sey ustu parlak PS4 alma. CUH-1216A/B al. Yada Slim. Parlak olanlar ucuz olabilir ama biliyorsun ki ucuz etin yahnisi...

Teşekkürler yorumun için :D
2100TL civarı PS4 Slim 1 TB 2 Dualshock lu buldum. Ondan almayı düşünüyorum.

Hocam bu saatten sonra PS4 Slim alınır mı bilemem ama kendim kullanıyorum cihazı, alalı 1 yıldan fazla oldu. Hiçbir sorunu yoktur cihazın hatta PC'de High ayarlara eşdeğer grafiklere sahip. 60 Fps'e yakın ama 60 olamayan bir Fps'e sahip oyunlarda. Tavsiyem PS4 Pro/Slim alırken GTA 5 ve PlayStation Plus 1 yıllık ile alınız. Online'ın zevkini en güzel GTA'da alırsınız bu açık ve net. 2. kola gelirsek onu almakta fayda var ama bütçe sorun olursa pek gerek yok. 2. kola sadece çift kişilik oyunlar için bakmayın çok faydası vardır onun. Mesela bir kolun şarjı bitince şarja takıp diğerine geçebilirsiniz, isterseniz PlayStation'ın başına oturup kol şarj olurken de oynayabilirsiniz ama ne gerek var kolyukta uzanırken oynamak yerine yerde oturmaya. Ve şarj kablosu oldukça dayanıklı ve uzun, istediğiniz yerde şarj edebilirsiniz. Ekstra bir de uyarı yapalım. Diyelim ki aldınız, lütfen arkasına dikkat edin çünkü fan çıkışları çok büyük ve çalışan cihazlar ısınır, hamam böcekleri de sıcak alanları sever ve içreri girer. Ufak bir hamam böceği yüzünden PS4'ünüzden olmayı kim ister değil mi?

Hocam bu saatten sonra PS4 Slim alınır mı bilemem ama kendim kullanıyorum cihazı, alalı 1 yıldan fazla oldu. Hiçbir sorunu yoktur cihazın hatta PC'de High ayarlara eşdeğer grafiklere sahip. 60 Fps'e yakın ama 60 olamayan bir Fps'e sahip oyunlarda. Tavsiyem PS4 Pro/Slim alırken GTA 5 ve PlayStation Plus 1 yıllık ile alınız. Online'ın zevkini en güzel GTA'da alırsınız bu açık ve net. 2. kola gelirsek onu almakta fayda var ama bütçe sorun olursa pek gerek yok. 2. kola sadece çift kişilik oyunlar için bakmayın çok faydası vardır onun. Mesela bir kolun şarjı bitince şarja takıp diğerine geçebilirsiniz, isterseniz PlayStation'ın başına oturup kol şarj olurken de oynayabilirsiniz ama ne gerek var kolyukta uzanırken oynamak yerine yerde oturmaya. Ve şarj kablosu oldukça dayanıklı ve uzun, istediğiniz yerde şarj edebilirsiniz. Ekstra bir de uyarı yapalım. Diyelim ki aldınız, lütfen arkasına dikkat edin çünkü fan çıkışları çok büyük ve çalışan cihazlar ısınır, hamam böcekleri de sıcak alanları sever ve içreri girer. Ufak bir hamam böceği yüzünden PS4'ünüzden olmayı kim ister değil mi?

Yorumun için teşekkür ederim :) Tek kollu yanında gta 5 olan slim alıp 2. El kol alma düşüncem vardı fakat güvenemiyorum 2. El kola. İndirime girince alacağım oyunları. Xbox’ı kırdığımdan online oynayamıyorum. Ps’i almak istememin asıl sebebi online oynamak. Hamamböceği hakkındaki uyarı için de ayrıca teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı