PS4 vs PC

Eternalist

Hectopat
Selamlar, 3700 lira bütçem var, PS4 almayı düşünüyorum ama PC alsam daha mı mantıklı diye düşündüm, baştan uyarayım, sadece oyun için alacağım. Lütfen PC'de başka işlerini de yaparsın diye önermeyin PC'yi oyun olarak karşılaştıralım. Öncelikle PS4 şu an 3700, PS5 çıkacak alınmaz diyen arkadaşlar bütçe problemi olduğu için alacak bir şey yok, PC'de ise bütçem 4000-5000 TL civarı, açıkçası İtopya'dan örnek bir PC topladığımda 1050 Ti toplayabildim ve 6 bini geçti. Örneğin Cyberpunk, AC: Valhalla PS4'te 30 FPS olsa bile çalışıyor, ama benim alacağım PC'de açmıyor bile, ve genel olarak önümüzdeki 2 seneye kadar çıkan oyunları oynayayım bana yeter, çünkü lise 2 öğrencisiyim, sınava hazırlanacağım 2 sene bütün oyunları kaldırması yeterli, PS4'de 2 sene daha oyun gelecek onayı verilmiş, PC'den hiç umudum yok yine de içimde kalmasın diye açtım bu konuyu, yeni nesil oyunlarda oynayacağım bu yüzden toplayacağım bütçedeki PC'nin bu oyunları kaldırabileceğini düşünmüyorum, karşılaştırırken lütfen oyun kaldırmasını ve kaç FPS olduğuna göre karşılaştırın, şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

Not: Donanım hakkında bilgim olmadığı için şüphem var bunu göz önüne alırsanız sevinirim.

Kesinlikle PS4 derim. O fiyata anca ofis bilgisayarı alınabilir. Hele sadece oyun amaçlıysa düşünmeden PS4 tercih edebilirsiniz.

Şu kadar metne PS4 veya PC deyip geçmeyin PS4 özel oyunları oynayacaksan GoW rachet clanck Uncharted gibi tabii ki al fakat PC daha yüksek FPS veriri ayrıca PS4 oyunları çok pahalı ama Steam'de yani PC'de çok daha ucuz bana sorarsan paran varsada PS4 fakat oyuna verecek paran yoksa PC al.

Klişe olabilir ama oyunlar çok pahalı(neredeyse 2 kat)o para farkını donanıma yatırsanız daha uzun ömrülü olur diye düşünüyorum. Üstelik İtopya'dan kendin toplamaka yerine İtopya'daki hazır sistemlerden 1-2 parça değiştirip yaparsanız daha iyi olur. İleride de parça yenileyebilirsiniz.

Senin durumunda olsam tabii ki konsol alırdım. Ama konsolunda kendi içinde masrafları olduğunu unutmayalım. Online oynamak için aylık Plus aboneliği olsun, oyunların çok pahalı olması ve her yerde olan indirimlerin ülkemizde olmadığını da hesaba katalım. Eski bir Ps4 kullanıcısı olarak, bilgisayarda hayat varmış dedim.

Kesinlikle PS4.
Senin durumunda olsam tabii ki konsol alırdım. Ama konsolunda kendi içinde masrafları olduğunu unutmayalım. Online oynamak için aylık Plus aboneliği olsun, oyunların çok pahalı olması ve her yerde olan indirimlerin ülkemizde olmadığını da hesaba katalım. Eski bir PS4 kullanıcısı olarak, bilgisayarda hayat varmış dedim.
Dünya çapında uygulanan indirimler ülkemizde de geçerli.

2. el PS4 bakabilirsiniz aslında çok uyguna geliyor. Hatta bazen oyun koleksiyonunu da ucuza denk getirebilirsiniz.

Geri
Yukarı