PS5 kullanıcı deneyimlerim

Ben de en yakın zamanda almayı planlıyorum. 1. sorum 200 TL oyunlar için para ayırsam oyunsuz kalır mıyım? 2. sorum ise diskli mi almalıyım yoksa disksiz mi? Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

Diskli alın hocam spider-man miles morales diyelim 300 TL Letgo'da al oyna sat 350'ye 50TL kar uzun vadede kar edersiniz ama siz bilirsiniz hocam çünkü yavaş yavaş kutulu oyun devri bitiyor karar sizin.

Diskli alın hocam spider-man miles morales diyelim 300 TL Letgo'da al oyna sat 350'ye 50TL kar uzun vadede kar edersiniz ama siz bilirsiniz hocam çünkü yavaş yavaş kutulu oyun devri bitiyor karar sizin.
Diskli alıp genellik dijital oyun alırsam verdiğim 1500 TL için üzüleceğim. Dijital alıp takas veya al-sat yapmak istersem bu sefer 1500 TL daha verip diskli almadığım için üzüleceğim. Kararsız kaldım.

Diskli alıp genellik dijital oyun alırsam verdiğim 1500 TL için üzüleceğim. Dijital alıp takas veya al-sat yapmak istersem bu sefer 1500 TL daha verip diskli almadığım için üzüleceğim. Kararsız kaldım.

Diskli alın bence 2.elde satarken gelecekte daha rahat satabilirsiniz vereceksiniz oyuna 600 TL oyun hikayeli oyun Online oynanmıyor -600 alcan 2.el Letgo ya da sahibinden 350'ye satcan 400'e +50 uzun vadede karlı olur 2.elde daha yüksek fiyata satarsınız çünkü ülkede takas kültürü var siz bilirsiniz ama.

Diskli alın bence 2.elde satarken gelecekte daha rahat satabilirsiniz vereceksiniz oyuna 600 TL oyun hikayeli oyun Online oynanmıyor -600 alcan 2.el Letgo ya da sahibinden 350'ye satcan 400'e +50 uzun vadede karlı olur 2.elde daha yüksek fiyata satarsınız çünkü ülkede takas kültürü var siz bilirsiniz ama.
Pandemi döneminde Letgo gibi siteler yerine spotçulara satmaya tercih ederim. Bizim burada da bir tane varmış. Sanırım diskli almak daha mantıklı fakat diskli alırsam ekran kartına para kalmıyor :(.

Memnun musunuz bende almayı düşünüyorum PS4 Pro var şu an elımde satip almayı düşünüyorum değer mi sizce psplusta PS5 özel oyun var mi hiç oyunlara 700 TL vermek mantıksız geliyor bana cidden çok fazla ama PS5 sevdam tuttu bu aralar pişman olur muyum?

Memnun musunuz bende almayı düşünüyorum PS4 Pro var şu an elımde satip almayı düşünüyorum değer mi sizce psplusta PS5 özel oyun var mi hiç oyunlara 700 TL vermek mantıksız geliyor bana cidden çok fazla ama PS5 sevdam tuttu bu aralar pişman olur muyum?
Değer tabii hocam. Pişman olmazsınız tabii ne beklediğinizle değişir. PS PLUS'ta PS5 özel oyun olarak Demoun Souls ve Returnal vardı. Yani şahsi fikrim eğer yeni nesle geçiyorsanız değil 700 , 900-1000tl'leri göze almalısınız. Çünkü PS PLUS kütüphanesi eski oyunlardan oluşuyor ve tahmin ediyorum ki siz 4 PRO'da zaten 4 neslinin birçoğunu temizlemişsinizdir ve şu anda da PS5'in 2. yılındayız daha konsolun gücünü çıkaran 4-5 tane EXC oyun var.

Ratched And Clank Rift Apart 2021- PS5 ÖZEL
Returnal 2021 -PS5 ÖZEL
Demoun Souls 2020-PS5 ÖZEL
Gran Turismo 7 2022- PS5-PS4 ORTAK
HORİZON 2 2022- PS5-PS4 ORTAK
GOW RAGNAROK 2022-PS5-PS4 ORTAK
Spider Man Miles Morales 2020 - PS5-PS4 ORTAK

Bugüne kadar sadece bu kadar oyun gördük kabaca. Bunlardan 3 tanesi Plusta var. Ama diğerlerini ve 2023'te gelecek ( örneğin Spider Man 2, Wolverine ) gibi oyunlar da PS5 özel olacak. Yani kabaca her sene 2-3 tane özel oyun geldi bugüne kadar zaten 2022'de gelenlerin üstte yazdığım gibi hepsi 4 ile ortak. Yani eğer bunları da oynadıysanız pek de bir oyun arşivi kalmıyor. Yine de geçip geçmemek size kalmış ama oyun olarak bakarsanız şu anda sayı az. Bir de time exclusive ler var yani 3. parti firmanın belli dönem aralığında sadece PS5'e çıkardığı oyunlar. ÖR: Ghost Wire Tokyo. Bunların da birçoğu Plus'ta yok. Ama iyi bir PC'niz varsa PC'ye de geliyorlar. İlla PS5 şart değil. Konsolda sadece özel oluyor Xbox'a gelmiyor. Onu demek istedim.

Sözün özü eğer oyun için geçecekseniz sadece ve para vermek de istemiyorsanız bekleyin zamanla plus kütüphanesine gelir zaten bu oyunlar da o zaman alırsınız . Ama ben 4K 60FPS oyun isterim , dualsense i kullanmak isterim , oyunlar çok hızlı yüklensin gibi isteğiniz de varsa bence hiç durmayın.

Hocam kaç liraya aldınız konsolu ben de almayı düşünüyorum da beklemeli miyim yoksa almalı mıyım?
Hocam ben 7500TL'ye almıştım. Ama tabi 2021 şubat ayıydı. Bence eğer stoklar geliyorsa almalısınız sanırım resmi fiyatlar dijital 11 bin diskli 13 bin şu anda . Çünkü euro 19 bandını geçti yeni yılda fiyatlar güncellenir resmi fiyat da artar hem diskli hem dijital sürümün. Yalnız karaborsaya ekmek yedirmenizi tavsiye etmem yine de siz bilirsiniz bence stok kovalayıp alın derim.

Hocam ben 7500TL'ye almıştım. Ama tabi 2021 şubat ayıydı. Bence eğer stoklar geliyorsa almalısınız sanırım resmi fiyatlar dijital 11 bin diskli 13 bin şu anda . Çünkü euro 19 bandını geçti yeni yılda fiyatlar güncellenir resmi fiyat da artar hem diskli hem dijital sürümün. Yalnız karaborsaya ekmek yedirmenizi tavsiye etmem yine de siz bilirsiniz bence stok kovalayıp alın derim.
Hocam stokların yenilendiğini nereden anlayabilirim şu anda da satan yerler var ama Eurasia garantililer normal belirlenen fiyattan çok daha fazla.

Geri
Yukarı