PS5 neden ülkemizde daha pahalı?

Gunfheum

Kilopat
Makaleler
17
Biliyorsunuz ki PlayStation 5'in ülkemizdeki fiyatı birçok tepkiye neden oldu. Benim ise son zamanlarda hesabını yapamadığım bir durum var ve sizlere danışmak istiyorum. Amerika Birleşik Devletlerinde fiyatı 500 dolar bu konsolun, Türk Lirasına çevirdiğimizde 3935,08 TL yapıyor. Bizdeki fiyatı 8300 TL, aradaki 4364,92 TL vergi neye göre alınıyor, hangi vergiler yer almakta? Bir oyun konsolu için sizce de bu fiyat çok ''uçuk'' değil mi? ''Her şey pahalı buna da şaşırmamak lazım. '' diyeceksiniz, kesinlikle haklısınız fakat bir oyun konsolu için bu kadar vergi alınması beni çok şaşırttı. Aramızda ekonomi ile az çok ilgilenen arkadaşlar varsa onların da yorumunu görmek isterim, teşekkürler.

Biliyorsunuz ki PlayStation 5'in ülkemizdeki fiyatı birçok tepkiye neden oldu. Benim ise son zamanlarda hesabını yapamadığım bir durum var ve sizlere danışmak istiyorum. Amerika birleşik devletlerinde fiyatı 500 dolar bu konsolun, Türk lirasına çevirdiğimizde 3935, 08 TL yapıyor. Bizdeki fiyatı 8300 TL, aradaki 4364, 92 TL vergi neye göre alınıyor, hangi vergiler yer almakta? Bir oyun konsolu için sizce de bu fiyat çok "uçuk" değil mi? "Her şey pahalı buna da şaşırmamak lazım. " Diyeceksiniz, kesinlikle haklısınız fakat bir oyun konsolu için bu kadar vergi alınması beni çok şaşırttı. Aramızda ekonomi ile az çok ilgilenen arkadaşlar varsa onların da yorumunu görmek isterim, teşekkürler.

Kanka devlet döviz kaçmasın diye pahalı yapıyor ne yazık ki herkes para için yapılıyor sanıyor.

@İbrahim Gürel TRT ile PS5 arasında bir bağlantı kuramadığım için evet mantıksız geldi. Neden alınıyor peki bu vergi? Alınmaması gerekmiyor mu?

Bu arada başlığı değiştiren moderatöre selamlar, ben fiyatlandırması hakkında yazmıştım kendisi değiştirmiş. Zaten daha pahalı olduğunu biliyorum ve ben fiyatlandırmasını sordum, neden pahalı olduğunu değil.

Şunu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı