PS5 ve Xbox Series X fiyatları ne olur?

Makaleler
3
Daha fazla  
Evet ne diyorsunuz fiyatlar için?

Bence fiyatlarda eskisinde de zaten yerelleştirilmiş fiyat olduğu için 8300'dü.

Hatırlarsanız 9300 Xbox Series X idi.
Onun da yerelleştirilmemiş fiyatı 7500 TL idi.

Bu sefer bence yerelleştirme kalkmazsa 6300-7000 arası fiyat bekliyorum ben.

6-7K'ya alacağın PC, 7 yıl sonraki oyunları rahat oynatamayacağını düşünürsek, bence gayet iyi.
7.500 TL'de kalır diyorum ben.

6-7K'ya alacağın PC, 7 yıl sonraki oyunları rahat oynatamayacağını düşünürsek, bence gayet iyi.

Bence olmaz. O fiyat yerelleştirme yapılmadan önceydi. 6500 ortalama fiyat.
PC zaten mantıklı değil. PS5 8300'de kalsa bile yine avantajlıdır. Onu kıyaslamayalım lütfen.
1000 TL yerelleştirme yapıldı ama hazır vergi düştü diye yerelleştirmeyi kadırırlarsa 7500 olur rahat o da en düşük.

Yalnız şöyle bir şey var. 3060 Ti+i5 10400F'li bir PC 8500 TL civarına bulunabiliyor. Oyunlar çok daha ucuz ve oyun hariç birçok işini onunla yapabiliyorsun. PS5 700 TL oyunları ve exclusiveleri için onu bir kenara bırakıyorum. Alan kişi zaten her oyuna o parayı vermeyi göze alıp özel oyunları için almıştır. Fakat XSX 7500 TL vermek yerine +1000 TL verilebiliyorsa PC almak mantıklı olabilir. 3060 Ti güçlü bir GPU. Uzun süre götürecektir. Tabii ki GamePass olduğu için XSX bir avantaj fakat PC'de GamePass platformunda bulunmayan oyunları indirim kuponu ve makul fiyatlarla alabilirken, XSX'de oyunları daha pahalıya alınabiliyor. Ekonomisi iyi olan bir ülkede PC ve konsolu karşılaştırmak saçma lakin bizim gibi bir ülkede şahsen PC daha mantıklı. Özellikle 3060 Ti çıktıktan sonra XSX'in tek avantajı optimizasyonlu oyunlar oldu. Tabii ki alacak kişinin amaçlarına göre değişebilir.

Arkadaşlar fiyat beklentisini sordum lütfen tahminlerinizi yazar mısınız?

Konsol PC savaşı değil.
Pardon hocam. Konu biraz dağıldı. Bana göre 7000-7500 TL bandında PS5 ve XSX bulunabilecek. Şu an ilk parti malları büyük mağazalar pahalıya aldıkları için pahalıya satmak zorundalar. 2. parti mallar gelince dediğim fiyattan bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ps dijital o fiyatlara bulunabilir diye düşünüyorum.

Olabilir tabii siz de haklısınız ama bence yerelleştirme kalkmayacaktır. O 1000TL hala bize avantaj sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Mesut çevik bir videosunda 8300TL açıklandığında Sony yetkilileri verginin bir kısmını karşılıyor, vergi düşerse fiyatın çok daha güzel seviyelere ineceğini söylemişlerdi 2 ay önce falan.
PS5 dijital, o fiyat bandında bulunabilir diye düşünüyorum.
Pardon hocam. Konu biraz dağıldı. Bana göre 7000-7500 TL bandında PS5 ve XSX bulunabilecek. Şu an ilk parti malları büyük mağazalar pahalıya aldıkları için pahalıya satmak zorundalar. 2. parti mallar gelince dediğim fiyattan bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
Arkadaşlar hala fiyat açıklanmadı. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
PS5 dijital, o fiyat bandında bulunabilir diye düşünüyorum.
Arkadaşlar hala fiyat açıklanmadı. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
Xbox fiyatları resmi midir yoksa mağazalar kendileri mi indirim yapmaya çalışıyorlar.
Stok eritmek için.

Son düzenleme:

Zaten şu anda ilk stokları 7.500 liradan satıyorlar. Şu anda stokları eritmeye çalışıyorlar ve 2. parti konsollar gelince asıl fiyatlar belli olur bence 6K -7K arası yeni nesil distribütör garantili konsollar bulunabilecek.

Geri
Yukarı