PS5 vs PC

Kesinlikle PC derim, hem işlerini yaparsın, videonu izlersin, oyununu oynarsın, her türlü daha iyi. Sonra istersen geliştirirsin. Ilk olarak PC al, sonra paran olursa konsollara geçersin.

PS5'in yanından geçemeyen çöp 3050'yi önermek?

Yanından geçebilir demedim zaten. Sadece neyi seçeceği kullanıcının ne istediğine bağlı dedim. PS5 alır ama çoğu şeyi yapamaz. Onun yerine her oyunu rahatlıkla oynayabileceği ve tamamen özgür takılabileceği (PS gibi kısıtlamalardan bahsediyorum) sistem toplar bakar keyfine. Ama PS5 alırsa da uzanır koltuğuna keyfini sürer. sizin anlamada biraz sorun var sanırım.
İşlemci tabanlı mı ekran kartı tabanlı mı oyun oynadığına göre değişir. Evet daha düşük performans alırsın zaten PS5'ten ama en azından istediğini yapabilirsin PS5'teki gibi çoğu şeyde kısıtlaman olmaz. Ayrıca seni tatmin edecek düzeyde bir sistem toplarsın çok rahat. 3050'li hazır sistemlere bir göz at İtopya'dan.

"Ayrıca seni tatmin edecek düzeyde bir sistem toplarsın çok rahat"

Yanından geçebilir demedim zaten. Sadece neyi seçeceği kullanıcının ne istediğine bağlı dedim. PS5 alır ama çoğu şeyi yapamaz. Onun yerine her oyunu rahatlıkla oynayabileceği ve tamamen özgür takılabileceği (PS gibi kısıtlamalardan bahsediyorum) sistem toplar bakar keyfine. Ama PS5 alırsa da uzanır koltuğuna keyfini sürer. Sizin anlamada biraz sorun var sanırım.

Kesinlikle rahatlıkla oynar 3050'de(!) VRAM darboğazı yediğinde görürsün rahat oynamayı. Hogwarts Legacy ve Last of Us 11 GB VRAM tüketirken 1080p de. Bu arada 3080 sistem sahibiyim o yüzden bana PC hakkında bir şey öğretme.

Yanından geçebilir demedim zaten. Sadece neyi seçeceği kullanıcının ne istediğine bağlı dedim. PS5 alır ama çoğu şeyi yapamaz. Onun yerine her oyunu rahatlıkla oynayabileceği ve tamamen özgür takılabileceği (PS gibi kısıtlamalardan bahsediyorum) sistem toplar bakar keyfine. Ama PS5 alırsa da uzanır koltuğuna keyfini sürer. Sizin anlamada biraz sorun var sanırım.

Mesela ben açıp internetten film izleyemedikten sonra neden konsola para vereyim ki? Mesela bu benim düşüncem bu yüzden de konsol almam. Konu sahibine kafasındaki istekleri artı eksi olarak düşünerek karar vermesi gerekiyor anlamında söylemde bulundum ben. Konsol alır sadece oyun oynar video izler YouTube Premium alıp, ama PC alır hem işlerini halleder hem de çatır çatır oyununu oynar. Keyif ve istek meselesi. Arz talep.

Kesinlikle rahatlıkla oynar 3050'de(!) VRAM darboğazı yediğinde görürsün rahat oynamayı. Hogwarts Legacy ve Last of Us 11 GB VRAM tüketirken 1080p de. Bu arada 3080 sistem sahibiyim o yüzden bana PC hakkında bir şey öğretme.

Sadece bir örnek :) şu an PS5 fiyatına İtopya'da 3060 Ti'lı sistemler var. Bir zahmet de sistemlere bakarak oyun testlerini konu sahibi araştırsın. Tavsiyeyi veririm ben kararını değiştirmeye çalışmam. Ayrıca konu sahibi hazır sistem önerilmesini istiyor. Madem hazır sistem almak zorunda o zaman da bazı lükslerden mahrum kalmak durumunda. Darboğaz gerçeğiyle yaşamak zorunda. İleriye dönük hazır bir sistem alırsa darboğazı da en kısa sürede çözebilir.

Estağfurullah :) amacım gösteriş yapmak değil senin gibi. Ama çok merak ediyorsan Kingston Fury 16x2 32 GB RAM MSI X Trio 3090 Ti Ryzen 7 7700X sahibiyim. Yazılım mühendisliği okuyorum ve donanım bölümünde 3 sene bilindik markalarda çalıştım. Yani bu işlerden bilgisayarın iyiyse anlıyorsun demek olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı