PS5 vs Xbox Series X

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,

Bu konsollardan birisini düşünen bir gamer olarak son çıkan haberlerle fikrim iyice PS5'e kaydı. Sony Discord ile anlaşma yapmış sanırım, artık Game chat de geliyor, Xbox Game Pass sistemi bir sistem de gelecek imiş, Digital Edition şu an bu fiyatiyla gerek donanımsal gerek F/P olarak çok iyi. Discord benim için özellikle çok işime yarayacak ama önemli olan konu ise Xbox'taki gibi sadece oynadığımız oyunun gözükmesi şeklinde mi olacak yoksa PCdeki gibi her haliyle kullanabilecek miyiz onu bilmiyorum. Fakat Xbox'a artık bakmıyorum, aradaki performans farkı benim için önemsiz, zaten çok da yok, oyun fiyatları olarak da indirim bekleye bekleye gitmek mantıklı, düşüncelerim bu yönde, aklıma gelmeyen bir şey olursa tüm fikirlere açığım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne seviyorsunuz asıl bu önemli olan. RPG seviyorsanız çoğu RPG Xbox'a kaydı 2-3 yıl sonra RPG tarafında Xbox bayağı güçlü olacak. Öteki taraftan Sony tarafı exclusivelerde bayağı iyi. (Bu arada Microsoft'un Discord'u alma planı vardı en son Discord reddetti ancak Microsoft daha zorlayacak diye duymuştum.)

DualSense'in varlığı yeter. Ben de bahsettiğiniz sürümü aldım ve şu anlık memnunum. Dediğiniz gibi indirimleri bekleyerek almak mantıklı. İndirimleri de oldu mu gerçekten sağlam oluyor PS cephesinin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu karşılaştırmada PS 5’i seçeceğim gibi duruyor.

Hocam ne seviyorsunuz asıl bu önemli olan. RPG seviyorsanız çoğu RPG Xbox'a kaydı 2-3 yıl sonra RPG tarafında Xbox bayağı güçlü olacak. Öteki taraftan Sony tarafı exclusivelerde bayağı iyi. (Bu arada Microsoft'un Discord'u alma planı vardı en son Discord reddetti ancak Microsoft daha zorlayacak diye duymuştum.)
Son haberlerde Sony ile anlaşmış diyorlar ama bilmiyorum.
Bence oyun pahalılığı olayları açısından XBOX Series.
Bu yüzden PSye de Game Pass benzeri bir sistem haberlerini ekledim.

DualSense'in varlığı yeter. Ben de bahsettiğiniz sürümü aldım ve şu anlık memnunum. Dediğiniz gibi indirimleri bekleyerek almak mantıklı. İndirimleri de oldu mu gerçekten sağlam oluyor PS cephesinin.

Hiç de sağlam olmuyor. Bir oyunun fiyat 619₺ olunca %80 indirime bile girse 124₺ olur. Oyun fiyatları da Xbox'a göre kat kat pahalı oluyor. Çoğu oyunun indirimli fiyatı Xbox'ın normal fiyatından pahalı oluyor. Bu noktada Xbox Store Steam'e benzer fiyatlar sunarken PS Store 5 yıllık oyunları güncel kurdaki fiyatına getiriyor. PC'den geçen birisi PS Store'yi açmaya korkar.

Hiç de sağlam olmuyor. Bir oyunun fiyat 619₺ olunca %80 indirime bile girse 124₺ olur. Oyun fiyatları da Xbox'a göre kat kat pahalı oluyor. Çoğu oyunun indirimli fiyatı Xbox'ın normal fiyatından pahalı oluyor. Bu noktada Xbox Store Steam'e benzer fiyatlar sunarken PS Store 5 yıllık oyunları güncel kurdaki fiyatına getiriyor. PC'den geçen birisi PS Store'yi açmaya korkar.
Hocam yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum,CoDa baktım şimdi,düz fiyat olarak aynılar,game passi kastediyorsanız onun benzeri bir şey gelecekmiş zaten sanırım.

Geri
Yukarı