Çözüldü PSHED.dll mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

nurettinnnnn

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayara yeni format attım. Sürücüleri tamamen güncelledim. Windows'da gezinirken ya da Metin2 oynarken hiçbir mavi ekran hatası almazken maalesef PUBG, CS:GO, Valorant tarzı oyunlara girdiğim zaman bilgisayar önce kilitleniyor 5-6 saniye sonra mavi ekran hatası alıyorum.
Minidump dosyasını açtım ama anlayamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Minidump.PNG
    Minidump.PNG
    65,8 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OCCT'nin güncel sürümünü kullanıyorsunuz değil mi? Eski sürümlerin birinde Power testi hatalıydı diye hatırlıyorum. Bu arada ekran kartı ve işlemci üzerinden overclock varsa kaldırın. Bu ikilinin 500W görmesi normal değil. Aldığınız mavi ekranın dump dosyalarını ve Tam PSU modelini paylaşır mısınız? 600W normal şartlarda bu sisteme mavi ekran verdirtecek kadar az bir değer değil.
OCCT'nin en son sürümünü kullanıyorum hocam.
İşlemcide ov yok fakat intel turbo boost olduğu için 5GHZ görüyor. Ekran kartında yok.
XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 600W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da güç kaynağı bu.
dump dosyası oluşturmamış.
OCCT sonuçları böyle hocam.
Dökümleri paylaşır mısınız? PSU'da sorun olabilir.
Sorun psu'daymış. Çözümü sabitleyebilirsiniz. Teşekkürler.
Sorun işlemci kaynaklı. Chipset sürücünüzü güncelleyin. İşlemci üzerinden herhangi bir UV veya OV varsa kaldırın. Yük altındaki sıcaklık değerlerini kontrol edin. OCCT ile CPU ve Power testleri gerçekleştirin.

Hiçbiri işe yaramaz ise ve testlerde de sorun yoksa donanımsal hata olabilir ki zaten gördüğüm kadarıyla donanımsal hata olma ihtimali daha fazla.

Sorun işlemci kaynaklı. Chipset sürücünüzü güncelleyin. İşlemci üzerinden herhangi bir UV veya OV varsa kaldırın. Yük altındaki sıcaklık değerlerini kontrol edin. OCCT ile CPU ve Power testleri gerçekleştirin.

Hiçbiri işe yaramaz ise ve testlerde de sorun yoksa donanımsal hata olabilir ki zaten gördüğüm kadarıyla donanımsal hata olma ihtimali daha fazla.
Teşekkür ederim hepsini deneyeceğim. Donanımsal hata derken işlemcide ki bir bozukluktan bahsediyorsunuz değil mi

Teşekkür ederim hepsini deneyeceğim. Donanımsal hata derken işlemcide ki bir bozukluktan bahsediyorsunuz değil mi
Evet fakat muhtemel bir donanım arızasının tek bir sebebi olmayabilir. Chipset arızalı olabilir, işlemci pinlerinde sorun olabilir, işlemci soketi kaynaklı bir sorunda olabilir. Neyse. Mesajda bahsettiğim adımları teker teker gerçekleştirin. OCCT sonuçlarını paylaşın. Bu hata işlemciye yeterli güç beslemesi olmadığından da kaynaklanabiliyor. OCCT Power testini bunun için istedim.

Evet fakat muhtemel bir donanım arızasının tek bir sebebi olmayabilir. Chipset arızalı olabilir, işlemci pinlerinde sorun olabilir, işlemci soketi kaynaklı bir sorunda olabilir. Neyse. Mesajda bahsettiğim adımları teker teker gerçekleştirin. OCCT sonuçlarını paylaşın. Bu hata işlemciye yeterli güç beslemesi olmadığından da kaynaklanabiliyor. OCCT Power testini bunun için istedim.
Hocam occt den power testi yaparken mavi ekran hatası alıyorum.

Size tekrardan çok teşekkür ederim. 600w psumla i9 9900K 3.6ghz işlemci + gtx 1080ti + 4x8gb ram + 1 pomba 2 fan sıvı soğutma + 5 normal fan + 1 m2 ssd + 1 ssd çalıştırmaya çalışıyormuşum. zaten occt de power testine başlar başlamaz ekran kartı ve işlemci 500w harcıyor.

OCCT'nin güncel sürümünü kullanıyorsunuz değil mi? Eski sürümlerin birinde Power testi hatalıydı diye hatırlıyorum. Bu arada ekran kartı ve işlemci üzerinden overclock varsa kaldırın. Bu ikilinin 500W görmesi normal değil. Aldığınız mavi ekranın dump dosyalarını ve Tam PSU modelini paylaşır mısınız? 600W normal şartlarda bu sisteme mavi ekran verdirtecek kadar az bir değer değil.

OCCT'nin en son sürümünü kullanıyorum hocam.
İşlemcide ov yok fakat intel turbo boost olduğu için 5GHZ görüyor. Ekran kartında yok.
XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 600W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da güç kaynağı bu.
dump dosyası oluşturmamış.
OCCT sonuçları böyle hocam.
Sorun psu'daymış. Çözümü sabitleyebilirsiniz. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    151,9 KB · Görüntüleme: 38
  • 2.JPG
    2.JPG
    191,5 KB · Görüntüleme: 48
  • 3.JPG
    3.JPG
    149,8 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Çözüm