Psikolojik sorunlarımı nasıl aşabilirim?

Bari bunu denerim de bu konu silinsin. Rezalet olmuş bu.

Dostum öncelikle sinirine hakim olmaya çalış. Çok çabuk sinirleniyorsun. Bu iyi bir şey değil internetin yararlı yönlerini kullan. Mesela ben internette sosyalleşmek, müzik dinlemek, İngilizce ve tarih videoları izlemek için kullanıyorum. Sende yararlı olan yönlerini kullan kavga etmek için değil. Sonra dışarıda gez toz hayvan besle hayvanları sevmek stresini azaltır.(mesela kediler)burada neredeyse kimse hayatından memnun değil zaten hayat şartları zor ne yazık ki.

Dostum öncelikle sinirine hakim olmaya çalış. Çok çabuk sinirleniyorsun. Bu iyi bir şey değil internetin yararlı yönlerini kullan. Mesela ben internette sosyalleşmek, müzik dinlemek, İngilizce ve tarih videoları izlemek için kullanıyorum. Sende yararlı olan yönlerini kullan kavga etmek için değil. Sonra dışarıda gez toz hayvan besle hayvanları sevmek stresini azaltır.(mesela kediler)burada neredeyse kimse hayatından memnun değil zaten hayat şartları zor ne yazık ki.

Tamam. Sakin olacağım.

merhaba,
yakın arkadaşlarınızla dışarı çıkıp sosyalleşin, ilginizi başka noktalara kaydırın. İnsan dikkatini kendisine topladığı sürece kendinde eksiklikleri artırmaya başlar. Mesela, kekeme insanların topluluk önünde konuşurken bir anda kekemeliğinin düzeldiğini görürsünüz. Neden? çünkü ilgisi farklı yere kayıyor. Sorununuzu çözmenin metodu ilginizi kendinizden başka yere vermekte yatıyor. Diğer bir husus günde yarım saat yürüyüş yapın. Sadece 1 hafta her gün yarım saat yürüyüş yaptıktan sonra kendinizdeki değişimi inanın fark edersiniz. Yapılan araştırmalara göre haftada 3 gün 20 dk yürüyüş anti depresan kullanmak kadar etkili. Siz ise her gün yapın ve görün kendinizdeki farkı. Adım sayısı önemli değil sadece günlük 30 dk yürüyüş sizi toparlar, ve sonrasında değişimi paylaşın bizimle :)

Sakinleştim ben. İyiyim artık. Sadece internette çok fazla takılmayacağım o kadar. Zaten her yerde kötü insanlar var. 4chan gibi yerlere girmeyeceğim ben.
Çok internette takıldığım için çıldırdım. İnternet o kadar iyi bir yer değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı