PSU 4+4 pin anakartıma uymadı

Recep Köksal

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemime FSP marka PSU aldım. Yalnız işlemci güç girişi anakartımda 8 pin iken PSU da 4 +4 pinin bir tanesi slota uymuyor. Yani 4 pin takabildim sadece. Şimdi sizlere sorum 4 pin sistemime yeter mi? PC henüz toplama aşamasında olduğu için çalıştıramıyorum, ikinci sorum diğer 4'lü pin neden uyum sağlamadı? Kare ve altı köşeli yuvalar denk gelmiyor.

Sistem çalışır mı emin değilim ama çalışırsa da sorun çıkarma ihtimali yüksek. Kablonun takılabiliyor olması lazım, farklı şekillerde takmaya çalışın.

Hocam işlemci pinleri zaten 4+4 şeklinde olur. İki pinden birinde bir tırnak olması lazım o tırnağı düzgün şekilde diğerine takıp pinleri bağlayınca oturması lazım.

Hocam işlemci pinleri zaten 4+4 şeklinde olur. İki pinden birinde bir tırnak olması lazım o tırnağı düzgün şekilde diğerine takıp pinleri bağlayınca oturması lazım.
ustam bir 4 lü oturuyor ikinci 4 lü pin altıgen köşeli anakarttaki kalan 4 lü hepsi kare yani girmiyor yuvalarına buna ek vs kablosu varmıdır

Ustam bir 4'lü oturuyor ikinci 4'lü pin altıgen köşeli anakarttaki kalan 4'lü hepsi kare yani girmiyor yuvalarına buna ek vs kablosu var mıdır?

Anlıyorum, anakart modeliniz nedir?

Normal şartlarda sorunsuz oturması lazım. Taktığınız ilk pini çıkarın ve dediğim gibi iki pini tırnak ile birbirine bağlamayı deneyin. Hem işlemci pinlerindeki şekillere hem de anakart pinlerindeki şekillere bakarak en iyi yol ile oturtmaya çalışın. Garip geldi oturmama durumu anakart modelinizi söylerseniz bakabilirim. Ayrıca PSU'nun modelini de söylerseniz güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı