PSU calculator siteleri doğru değer mi veriyor?

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar RX 550 içinmin 400W PSU öneriliyor fakat PSU calculator sitelerinde load wattage olarak 230W gibi bir değer çıkıyor, benim bu kartı 300W Zalman PSU ile kullanman doğru mudur?

12V'tan 280W güç veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum PSU'nun Full yükte çalışmasını pek önermem. Ses çıkarabilir, zarar görebilir. RX 550 için minimum 350W PSU önerriim.

Hocam şu an kullandığım kart 50W çekiyor, 4 yıldır bu PSU ile kullandım, 65W çeken kart ile sorun olur mu?
Elindeki PSU ile kullanabilirsin muhtemelen PSU besler ama garantisi yok.

Hocam 400W ile RX 570 kullanan var, RX 570 TDP'si 125W, RX 550 65W bana rahat yetecektir gibi geldi.

TDP’ye göre genelde yakın tahminde bulunur o siteler. PSU’nun toplam W değerine değil de, 12V kanalından kaç W verdiğine göre kıyaslama yapabilirsiniz. Verimli güç kaynaklarında 12V kanalından toplam güce yakın bir güç alabilirsiniz. PSU’yu tam yükte çalıştırmamak adına, en azından %25-30 daha güçlü bir PSU tercih etmek iyi olur. Yükseltme ihtimalini düşünürseniz bu oranı %50’ye bile çıkarmanız gerekebilir. Hem sessiz çalışır hem de ömrü uzun olur.

TDP’ye göre genelde yakın tahminde bulunur o siteler. PSU’nun W değerine değil de, 12V kanalından kaç W verdiğine göre kıyaslama yapabilirsiniz. Verimli güç kaynaklarında 12V kanalından toplam güce yakın bir güç alabilirsiniz. PSU’yu tam yükte çalıştırmamak adına, en azından %25-30 daha güçlü bir PSU tercih etmek iyi olur. Hem sessiz çalışır hem de ömrü uzun olur.

Hocam zaten 400W Aerocool VX Plus PSU mevcut bende, fakat garantilik işi çıktı daha gönderemedim, o yüzden bu PSU'yu kullanacağım, 12Vtan 280W yetmez mi?

Forumda bunun için ayrı konu açtım ve herkes yeter dedi, hatta 2 tane RX 550 bile besler dendi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı