PSU calculator siteleri doğru değer mi veriyor?

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar RX 550 içinmin 400W PSU öneriliyor fakat PSU calculator sitelerinde load wattage olarak 230W gibi bir değer çıkıyor, benim bu kartı 300W Zalman PSU ile kullanman doğru mudur?

12V'tan 280W güç veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İhtiyaç 230W ise, ucu ucuna yetebilir. Ani güç ihtiyaçlarını da düşünmek lazım. Kısa süreli yüklenmeler olduğu zaman karşılayabilirse sorun olmaz. Eğer yeterli gelmezse PC yeniden başlar veya donar bir anda. Deneyebilirsiniz en azından. Güç kaynaklarını limite çok yakın seçmemek lazım ama mecbursanız geçici olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

İhtiyaç 230W ise, ucu ucuna yetebilir. Ani güç ihtiyaçlarını da düşünmek lazım. Kısa süreli yüklenmeler olduğu zaman karşılayabilirse sorun olmaz. Eğer yeterli gelmezse PC yeniden başlar veya donar bir anda. Deneyebilirsiniz en azından. Güç kaynaklarını limite çok yakın seçmemek lazım ama mecbursanız geçici olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Hocam dediğim gibi en kral olayda 230W çekiyor sistem, benim PSU 300W ve 12Vtan 280W vermesi zaten işlemci TDP'si 65 ekran kartı da aynı şekil olduğu için 12Vtan 210W veren PSU bile yeterli olur diye düşünüyorum.

Hocam dediğim gibi en kral olayda 230W çekiyor sistem, benim PSU 300W ve 12Vtan 280W vermesi zaten işlemci TDP'si 65 ekran kartı da aynı şekil olduğu için 12V kanalından 210W veren PSU bile yeterli olur diye düşünüyorum.
PSU etiket değerini verebiliyorsa, büyük ihtimalle sorun çıkmaz. Takın deneyin. Baktınız karşılamıyor, daha fazla zorlamazsınız. :)

PSU etiket değerini verebiliyorsa, büyük ihtimalle sorun çıkmaz. Takın deneyin. Baktınız karşılamıyor, daha fazla zorlamazsınız. :)

Hocam şu an sipariş verdim gelince deneyeceğim, şu an kullandığım kartta 50W çektiği için minimum 350W PSU öneriliyor, fakat ben 4 yıldır kullanıyorum.

Rx 550 yalnızca pci bağlantısından güç çeker, o da max 75 watt zaten. İşlemcine bağlı olarak psu gereksinimin değişir, ama üst düzey ya da çok güç çeken bir işlemci değilse, zalman 300w sana rahatlıkla yeter. Üretici sitelerin verdiği değerler bile ilginç zaten, msi gaming 1650 85 watt, 300 watt psu önermiş, rx 550 50 watt, 400 watt psu önermiş.

RX 550 yalnızca PCI bağlantısından güç çeker, o da Max 75 Watt zaten. İşlemcine bağlı olarak PSU gereksinimin değişir, ama üst düzey ya da çok güç çeken bir işlemci değilse, Zalman 300W sana rahatlıkla yeter. Üretici sitelerin verdiği değerler bile ilginç zaten, MSI Gaming 1650 85 Watt, 300 Watt PSU önermiş, RX 550 50 Watt, 400 Watt PSU önermiş.

Evet hocam o önerme olayı bana da ilginç geliyor, işlemcim 1200 AF 65W TDP'si var onunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı