PSU kablosu RTX 3060'a takılı olmadan çalıştırmak zarar verir mi?

Hamid Rizmanov

Centipat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde taşınma esnasında ekran kartı zarar görmesin diye yuvasından sökerek taşıma yaptım, konuma ulaştığımda bilgisayarı toplarken ekran kartın PSU güç bağlantısını bağlamayı unuttum ve öyle çalıştırdım ve bir anda kasadan yüksek fan sesi gelmeye başladı o anda PSU kablosunun takılı olmadığını görünce acilen kapattım PSU kablosunu takıp tekrar çalıştırdım ve görüntü verdi ama sürekli oynadığım oyunlarda gözle görülür performans kayıpları baş gösterdi acaba ekrtan kartına bir zarar mı geldi?

Ekran kartı 3060 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz günlerde taşınma esnasında ekran kartı zarar görmesin diye yuvasından sökerek taşıma yaptım, konuma ulaştığımda bilgisayarı toplarken ekran kartın PSU güç bağlantısını bağlamayı unuttum ve öyle çalıştırdım ve bir anda kasadan yüksek fan sesi gelmeye başladı o anda PSU kablosunun takılı olmadığını görünce acilen kapattım PSU kablosunu takıp tekrar çalıştırdım ve görüntü verdi ama sürekli oynadığım oyunlarda gözle görülür performans kayıpları baş gösterdi acaba ekrtan kartına bir zarar mı geldi?

Ekran kartı 3060 Ti.

PCI-e kablosunu ekran kartına takmadan ekran kartı nasıl çalıştı onu anlayamadım.

Hocam PSU'ya bağlamadan ekran kartı çalışmaz muhtemelen sistem işlemciye yük bindirdi. Sisteminiz şu anda APU sistemden farksız.

PCI-e kablosunu ekran kartına takmadan ekran kartı nasıl çalıştı onu anlayamadım.

olay aslında bilgisayarı tekrar kurmuşken ekran kartının güç bağlantısını bağlamayı unuttum zaten monitör e görüntü gelmedi ardından bilgisayarı kapatıp GPU bağlantısını yaptıktan sonra görüntü aldım ama gözle görülür bir performans kaybı olmuştu ama şu an o sorunu çözdüm, sorun driver dosyalarındaymış tek tek tekrar yüklemek yerine sıfırdan format attım ve eski performasına geri döndü herhalde sorun ekran kartında değildi sorun ssd nin driver dosyalarının bozulmasından kaynaklandı

Hocam PSU'ya bağlamadan ekran kartı çalışmaz muhtemelen sistem işlemciye yük bindirdi. Sisteminiz şu anda APU sistemden farksız.
işlemci ryzen 5600x yani grafik kartı yok buna ilaveten görüntü aktarıcı kablo ekran kartına takılıydı her neyse sorunu çözdüm o da bilgisayara format atarak zannımca ssd kayıtlı driver dosyaları uzun süre kapanma veya ard-arda sürekli açılıp kapanmadan dolayı dosyalar hasar almıştı

Yeni konular

Geri
Yukarı