PSU Kısa Devre Sonrası Bilgisayar Açılmıyor

Falcon042

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yeni aldığım monitörden dolayı masada yeterli yer kalmayınca kasayı alt kısma ayağımın yakınına koymuştum. Deneme amaçlı olduğu için konumuna çok dikkat etmedim, daha sonra toparlarım diye düşünmüştüm. Fakat bir anlık esneme hareketi sırasında ayağım PSU'nun power girişine değdi ve cız diye bi ses geldi ve PC'nin elektrik gitti. Şu anda hiçbir şekil de tepki vermiyor. Henüz PSU'ya veya anakarta zarar geldi mi tespit edemedim. Eğer sadece şasiden dolayi acilmiyorsa ne yapmam gerekli? Yardimci olursaniz sevinirim.

Yeni düzenleme: PSU başka PC de denendi sorunsuz çalıştı. Şimdi bir de kendi pc mi uzay kurulum yapıp deneyeceğim.

Peki sonuçları paylaşırsan seviniriz.
Kasanın anakarta güç fişi, hdd led bağlantılarını yaptığın yeri kontrol et. Bir de 24 pin ile 8 pin cpu girişini kontrol et.

Peki sonuçları paylaşırsan seviniriz.
Kasanın anakarta güç fişi, hdd led bağlantılarını yaptığın yeri kontrol et. Bir de 24 pin ile 8 pin cpu girişini kontrol et.

Pc yi komple dağıtıp tekrar topladım ve şu an sorunsuz çalışıyor fakat problem nereden kaynaklandı, neden hiçbir tepki vermedi anlamış değilim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı