PSU patlaması

CihanDN

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç saat önce bilgisayarı açtım fakat monitörü açmadım telefona bakıyordum. Aradan bir dakika geçmeden bir patlama sesiyle irkildim ve aynı anda kasanın arkasından duvara ani bir ışık vurdu. Bilgisayar kapandı ben de hemen prizi düğmesine basıp kapattım ardından bilgisayarın fişini çektim. İnternetten baktığım kadarıyla PSU kaynaklı bir sorun sanırım. Tekrar açmayı denedim fakat anakart bildirim LED'leri yanmıyor ve bir tepki alamıyorum. Yanık kokusu vs. hiçbir şey yok, diğer parçalara zarar geldi mi onu da bilmiyorum. Anakart MSI H110M PRO-VD, bu tarz elektrik arızaları için bir koruması falan var mı bilen varsa lütfen yardımcı olsun ona göre sağlam parçaları bir şekilde değerlendireceğim. PSU noname çok ucuza almıştım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde bilgisayarı toplarken kullanacağım PSU bu değildi, kabloların kısalığı sebebiyle elimdeki PSU'yu kullanamamıştım. Bunu alel acele aldım ve 3 senedir bununla kullandım. Bu tarz durumlara normalde dikkat ederim fakat bu biraz benim aceleci davranmamdan oldu. Artık iş işten geçti, yapacak birşey yok. Parçalar sağlamsa kaliteli bir PSU alacağım mecbur.

Normalde bilgisayarı toplarken kullanacağım PSU bu değildi, kabloların kısalığı sebebiyle elimdeki PSU'yu kullanamamıştım. Bunu alel acele aldım ve 3 senedir bununla kullandım. Bu tarz durumlara normalde dikkat ederim fakat bu biraz benim aceleci davranmamdan oldu. Artık iş işten geçti, yapacak birşey yok. Parçalar sağlamsa kaliteli bir PSU alacağım mecbur.
PSU'da dönüştürücü kullandın mı? 4 pin çıkışı 4+4 yapan dönüştürücüler gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı