PSU patlaması

OrderBro

Hectopat
Daha fazla  
Psu'dan cok ses geliyordu ben de açtım kasayı hava üfleyen süpürgeyi alım Psu'ya hava üflettim. Içindeki tozlar gitti neyse kapadım kasanın kapagini. Butun kablolari taktim tam prize takiyorum. Bomba sesi gibi bir ses geldi direk saniyesiyle çektim fişi. Büyük ihtimalle yaktım PSU'yu diğer parçalar zarar gormus mudur? Evdeki sigortalar atmadi. Birde 220 - 115 secenegi olan bir yer var orasi 115'de ellemedim oralari :lanet:

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj değeri daha önceden 115 Volt değildir eğer daha önce 115 Volt olsaydı o zaman patlardı. PSU Rahmetli olmuş bu arada. Nedeni Türkiye'deki voltaj değeri 240 Volt sen o ayarı yanlışlıkla 115 Volta çektiğin için PSU'ya fazla voltaj gitti. Bu yüzden patladı.

Benimde başıma gelmişti aynı olay. Geçmiş olsun psu ölmüştür. Parçaların zarar görmemiştir. Yeni psu alıp, deneyin.

Psu'dan cok ses geliyordu ben de açtım kasayı hava üfleyen süpürgeyi alım Psu'ya hava üflettim. Içindeki tozlar gitti neyse kapadım kasanın kapagini. Butun kablolari taktim tam prize takiyorum. Bomba sesi gibi bir ses geldi direk saniyesiyle çektim fişi. Büyük ihtimalle yaktım PSU'yu diğer parçalar zarar gormus mudur? Evdeki sigortalar atmadi. Birde 220 - 115 secenegi olan bir yer var orasi 115'de ellemedim oralari :lanet:

Dostum Gecmis Olsun Burada Allah Korumus Allahtan Yangin Filan Cikarmamis Patlayan PSU'nun Sakasi Yok Benimde PSU'um Patladi. Senin PSU Kisa Devreden Oyle Olmus Olabilir Elektrik Kesildigi Zaman Fisi Prizden Cikart
PSU'yu Acma Duymesinden Kapat Sonra Ac Kisa Devre Yapmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda o dediğini yaptı ve patladı PSU geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı