PSU Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

FSP, Seasonic veya High Power markalarının ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bütçe sıkıntınız yoksa en azından 80+ Gold ve üstte arkadaşların bahsettiği çeşitli korumalara sahip bir PSU seçebilirsiniz. Ayriyetten Google'a PSU Tier List 2020 yazıp oradaki S tier PSU'lardan da tercih edebilirsiniz ama bazı ürünler ülkemize gelmiyor.

FSP, Seasonic veya High Power markalarının ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bütçe sıkıntınız yoksa en azından 80+ Gold ve üstte arkadaşların bahsettiği çeşitli korumalara sahip bir PSU seçebilirsiniz. Ayriyeten Google'a PSU tier list 2020 yazıp oradaki s tier PSU'lardan da tercih edebilirsiniz ama bazı ürünler ülkemize gelmiyor.

Seasonic o kadar iyi miydi hocam?

Doğal olarak şaşırdım çünkü, en az 6 senedir kullandığım farklı model olan 500 Watt Cooler Master marka güç kaynağını hala kullanıyorum. PC mi oyuncu bilgisayarı olarak yeniledim, onun yerine 1000 Watt olan High Power taktım. Bir başka PC kurup ona da 5 ay aradan sonra takıp kullanmaya başladım. Tek kelime ile Cooler Master harika bir PSU ama, neden böyle bir sıkıntı var gerçekten şaşkınım. Bahsettiğiniz PSU'dan yakınanlar var evet, sesinden v.s 12 Volt çıkış gücü, 54 amper, 648 Watt olarak gördüm. YouTube'da videosunu izledim, aynı PSU ise genel anlam da bir sıkıntı yaratmaması gerekir. Güç çıkışı olarak çok iyi değere sahip bir PSU. Ayrıca 80 Plus sertifikası, yüksek ısı koruması, yüksek voltaj, yüksek akım koruması olarak önemli olan, sigorta niteliğine sahip korumalara sahip. Bu PSU nasıl sıkıntı yaratır pek anlayamadım?

Doğal olarak şaşırdım çünkü, en az 6 senedir kullandığım farklı model olan 500 Watt Cooler Master marka güç kaynağını hala kullanıyorum. PC mi oyuncu bilgisayarı olarak yeniledim, onun yerine 1000 Watt olan High Power taktım. Bir başka PC kurup ona da 5 ay aradan sonra takıp kullanmaya başladım. Tek kelime ile Cooler Master harika bir PSU ama, neden böyle bir sıkıntı var gerçekten şaşkınım. Bahsettiğiniz PSU'dan yakınanlar var evet, sesinden vs 12 Volt çıkış gücü, 54 amper, 648 Watt olarak gördüm. YouTube'da videosunu izledim, aynı PSU ise genel anlam da bir sıkıntı yaratmaması gerekir. Güç çıkışı olarak çok iyi değere sahip bir PSU. Ayrıca 80 Plus sertifikası, yüksek ısı koruması, yüksek voltaj, yüksek akım koruması olarak önemli olan, sigorta niteliğine sahip korumalara sahip. Bu PSU nasıl sıkıntı yaratır pek anlayamadım?

Genelde çok yaratıyorlar. High Power gayet iyi fakat, Cooler Master için bir şey diyemeyeceğim.

Geri
Yukarı