PSU yetersizliği yüzünden sistem kapanıyor

grkm_kc1

Hectopat
Bilgisayarımda bir sıkıntı var. Kendi kendine kapanıyor. PSU dügmesini aç kapa yapıp üzerine kablosunu geri çıkarıp tekrar takınca geri açılıyor. PSU'yu değiştirmeyi düşünüyorum ama yine de bir danışmak istedim.

Bilgisayarımda bir sıkıntı var. Kendi kendine kapanıyor. PSU dügmesini aç kapa yapıp üzerine kablosunu geri çıkarıp tekrar takınca geri açılıyor. PSU'yu değiştirmeyi düşünüyorum ama yine de bir danışmak istedim.
Eğer aniden kapanıyorsa ya cpu ısınıyor kendini kapatıyor ya gpu aynı şekilde ya da gpu anakart kablosu tam takılmadığı için kapanıyor.

Ryzen 3600X.
16 GB 3200MHz RAM (markasını hatırlamıyorum)
ASUS Dual RTX 2070.
500 GB SSD.
550W chieftec PSU(sorun muhtemelen bundan kaynaklı,voltaj yetersizligi)
Ve hocam ben size parçaları tahmin edin gibi bir şey söylemedim fikir danışıyorum PSU hakkında.

Eğer aniden kapanıyorsa ya CPU ısınıyor kendini kapatıyor ya GPU aynı şekilde ya da GPU anakart kablosu tam takılmadığı için kapanıyor.

CPU'dan kaynaklı oldugunu sanmıyorum PC o kadar da ısınık olmuyor ama diğer dediginiz sebeplerden olabilir.

Ryzen 3600X.
ASUS Dual RTX 2070.
500 GB SSD.
Ve hocam ben size parçaları tahmin edin gibi bir şey söylemedim fikir danışıyorum PSU hakkında.

CPU'dan kaynaklı oldugunu sanmıyorum PC o kadar da ısınık olmuyor ama diğer dediginiz sebeplerden olabilir.
Psu rengi gri mi?

sistem özelliklerini yazabilir misiniz ama tüm ayrıntılarıyla. Kaç fan var kaç depolama birimi vs

Ryzen 3600X.
ASUS Dual RTX 2070.
500 GB SSD.
PSU'nun modeli, kaç W olduğu, hangi sistemde kullanıldığı belirtilmeden nasıl onun hakkında yorum yapabiliriz hocam? PSU kaliteli bir şeye benzemiyor.

Geri
Yukarı