PSU'da Cızırtı Sorunu

Tolga15

Decapat
Arkadaşlar High Power 600W 80+ Bronze eco PSU'ya sahibim. Şans eseri bilgisayarımın içine bakarken çok az bir tıslama sesi ya da cızırtı ya benzeyen bir ses duydum. PSU'ya yaklaşıp dinlediğimde ondan geldiğini anladım. Normalde sesi duymuyorum ama kulağımla dibine kadar girince duyuluyor. Herhangi bir sıkıntısı var mıdır yoksa her PSU'da olan normal çalışma sesi böyle midir? Pek fazla bilgim yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bende Thermaltake 550W 80+ Bronze PSU var.
Aldığımdan beri cızırtı yapıyor fan yüksek seviyede çalışıyor sebebini hiç anlayamadım teknik servise gönderdim fan değişimi yapıp gönderdiler 3 defa bende öyle kullanmaya devam ettim bir problem olmadı 3 yıldır.

Elektrik akımı sesi ise (tıssss benzeri bir ses çıkartır) herhangi bir sorun yoktur falan dediğin gibi cızırtı sesi ise bir sorun vardır.

Sanırım Coil Whine sesi oyun oynarken tekrar dinledim ve biraz daha arttığını fark ettim, ayrıca işlemcinin oradan da farklı bir sesin geldiğini fark ettim fan sesine benziyor umarım bir sorun yoktur.
Garantisi devam ediyorsa yolla gitsin servise muhtemelen ürün değişim yapılır çünkü kolay kolay bobin değişmiyor. Video çekip ata bilir misin ? sistem çalışırken.

Yeni konular

Geri
Yukarı