PSU'dan gelen kulak çınlatan ses

Baki33

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Power Supply ile ilgili ilginç bir sorun yaşadım. Sorunla ilgili derinlemesine bir araştırma yaptım ancak net bir cevap bulamadığım için konuyu açtım. Yakın zamanda yeni bir sistem topladım. Sistemi toplarken önceliklerim arasında sistemin sessiz olmasıydı. Gayet de sessiz fan sesi hiç olmayan bir sistem toplamıştım ki tuhaf bir sorunla karşı karşıya kaldım. Kasadan rahatsız eden bir çınlama sesi gelmekteydi. Öyle ki 1-2 saat PC başında durduktan sonra kulaklarım çınlamaya başladı ve başımı ağrıtmaya başladı. Ses Coil Whine değil, Linkteki gibi bir ses:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aldığım PSU linki: High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Power Supply Fiyatı
Bu sorunla daha önce karşılaşan ve sorunun neden olduğunu bilen var mı? İkincisi ben bu PSU'yu aynısıyla değiştirsem aynı sorunla karşılaşır mıyım? Ya da bu tarz sorunları olmadığını bildiğiniz PSU modeli var mı? Herkese teşekkürler.
Not:Kasayı açıp parçaları tek tek dinledim. Ses psu'dan gelmekte.

Son düzenleme:
Gecmis olsun garantisi varsa ver yoksa yeni alaksin bendede aynisi olmustu oyun esnasinda birden bire ayni sesi cikarmaya basladi ve artik susmadi yeni psu aldim sorun duzeldi. Gecmis olsun

Gecmis olsun garantisi varsa ver yoksa yeni alaksin bendede aynisi olmustu oyun esnasinda birden bire ayni sesi cikarmaya basladi ve artik susmadi yeni psu aldim sorun duzeldi. Gecmis olsun
Cevabınız için teşekkür ederim. Ürünün birebir aynıyla değişim yaparsam aynı durumla karşılaşma olasılığı var mıdır? Yoksa başka marka modele mi yönelmeliyim? Önlenebileceğiniz sorunsuz model var mı? (500w da olabilir)

Cevabınız için teşekkür ederim. Ürünün birebir aynıyla değişim yaparsam aynı durumla karşılaşma olasılığı var mıdır? Yoksa başka marka modele mi yönelmeliyim? Önlenebileceğiniz sorunsuz model var mı? (500w da olabilir)
Alacağınız her marka üründe problemle karşılaşma şansınız vardır fakat bazı markalarda daha azdır. Elinizdeki PSU'yu değiştirdiklerinde gelen PSU sağlam da olabilir bozuk da bilemezsiniz. Ben yerinizde olsam değiştirmeyi denerdim sonuçta kötü bir ürün değil.

Alacağınız her marka üründe problemle karşılaşma şansınız vardır fakat bazı markalarda daha azdır. Elinizdeki PSU'yu değiştirdiklerinde gelen PSU sağlam da olabilir bozuk da bilemezsiniz. Ben yerinizde olsam değiştirmeyi denerdim sonuçta kötü bir ürün değil.
Evet sistemi toplarken araştırmıştım high power ile ilgili hiç kronik bir soruna arızaya rastlaöadım forumda. Bir arkadaşımın da iddiası power suplly gücü ne kadar yüksek olursa bu tarz sesler yüksek olur diye. Bilemedim.

Evet sistemi toplarken araştırmıştım high power ile ilgili hiç kronik bir soruna arızaya rastlaöadım forumda. Bir arkadaşımın da iddiası power suplly gücü ne kadar yüksek olursa bu tarz sesler yüksek olur diye. Bilemedim.
Denemeye değer, değiştirin ürününüzü. Büyük ihtimal sorunsuz ürün gelir zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı