PSU'dan ses gelmesi

AlpMalkoc

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Son 2 haftadır PSU'dan ara ara sistem boşta dururken bile yüksek bir şekilde fan sesi gelmektedir. Ve kesilmemektedir. Benim tahminim PSU'nun artık ömrünü doldurduğu yönünde. PSU'yu daha önce hiç değiştirmedim. Aşağıda ki kasayı aldığımda içinde gelen PSU'yu kullanıyorum. Yeni bir PSU alacağım. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu, biraz bütçemin üstü olmasına rağmen, "Corsair RM serisi RM750 750W 80 Plus Gold modüler güç kaynağı" şu güç kaynağını buldum. Ancak, sizlere birkaç sorum olacaktı. Sistem bilgilerim aşağıda mevcuttur. Benim şu an kullandığım kasaya bu PSU sığar mı? Anakartımı ve ekran kartımı destekler mi? Maalesef bu detayları internette bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistem özellikleri;

Kasa: XIGMATEK ASSASIN BLACK EDITION TAURO 80PLUS 700W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

(Kasayı 2014 yılında almıştım.)

Anakart: MSI Z170A GAMING M5 --> güç için galiba 24 pin gerekiyor.

İşlemci: Intel i7 7700K.

Ekran kartı: MSI RTX 2060 Super Gaming X --> güç için 8 pin gerekiyor.

RAM: Corsair Vengeance 8*2 16 GB 3200MHz.

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
6 Sene olmuş benim PSU'da 7 sene oldu çok hafif fan sesi geliyor fanı yağlamayı veya kaç mm fan kullanıyor bilmiyorum ancak psu fanı bulabilirsiniz onu takabilirsiniz yaparken dikkatli olun yakmayın evi.

6 Sene olmuş benim PSU'da 7 sene oldu çok hafif fan sesi geliyor fanı yağlamayı veya kaç mm fan kullanıyor bilmiyorum ancak psu fanı bulabilirsiniz onu takabilirsiniz yaparken dikkatli olun yakmayın evi.

Benim PSU'dan şu an ki gelen ses, pc'de ki diğer fanların sesini bastırıyor. İşlemci fanını %100'e aldığım da bile psu'dan gelen fan sesi daha yüksek. Bu yüzden değiştirmeyi planlıyorum aslında.

Benim PSU'dan şu an ki gelen ses, pc'de ki diğer fanların sesini bastırıyor. İşlemci fanını %100'e aldığım da bile psu'dan gelen fan sesi daha yüksek. Bu yüzden değiştirmeyi planlıyorum aslında.
Bende bu kadar ses yok değiştirebilirsiniz ancak Psu ses yapmaz fanı ses yapar fan değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı