PSU'dan Sürekli Beep Sesi Geliyor

0x0019024

Hectopat
Selam arkadaşlar. Bilgisayari komple temizledim. PSU'yu bilgisayara bağladım ve sürekli beep sesi geliyor PSU'dan. PSU'yu komple ayırıp yeniden birleştiriyorum, Power tuşuna basdığım ana kadar ses yok, Power tuşuna basdığım andan itibaren kesintisiz beep sesi geliyor. Power tuşuna bastığımda fanlar bir kez dönüp duruyor. RGB klavye mouse'u ana karta bağlıyorum USB ile onlarin LED'i calisiyor sadece, Power tuşuna bastığımda açılmıyor. Sorun neden olabilir? PSU mu, anakart mı sorunlu sizce?
PSU modeli: Thermaltake 700W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli olması PSU ile alakalı bir sıkıntı var demektir ve ses anakarttaki bir bileşenden gelir, PSU'dan değil.
"Bip" diye adlandırdığınız ses, anakartın "speaker" pinlerine bağlı "buzzer"dan geliyor olabilir mi? Eğer oradan geliyorsa şu tabloya bakın ve hata kodunu bulun:
BIOS+Hata+Sesleri+Hata+Anlam%C4%B1+1+S%C3%BCrekli+Ses+G%C3%BC%C3%A7+kayna%C4%9F%C4%B1+ar%C4%B1zas%C4%B1+2.jpg

Benim aklıma gelen iki şey var.
  1. CW olabilir. Bu konuda sizin yapacağınız bir şey olmaz. Ürünün değişmesi veya başka bir model PSU ile çözebilirsiniz. Ses dışında bir sorun yaratmaz.
  2. Sıkışmış bir fan da benzer bir ses yapabilir. İyi bir şey değildir. Kontrol edin.

Ses anakarttan geliyorsa, bu dediklerimi unutun. Sorunu net bir şekilde belirtin ve mümkünse video ile destekleyin.

PSU'yu yeni aldım, kutudan yeni çıktı, sorun olduğunu zannetmiyorum. İnternette ise sürekli beep sesinin PSU ile alakalı olduğunu yazdıkları için kararsız kaldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı