PTT Kargo, kargo değildir!

Yurtiçinden alın çok karekterli insanlar.
Aliexpress'ten geldiği için mecbur PTT getiriyor. Yurtiçine de evde yokuz muamelesi yapıyorlar. Ben mesala hiç sorun yaşamadım. Şuana kadar tek sıkıntı yaşadığım PTT. Hangi kargom olursa olsun Sürat, MNG, Yurtiçi, Aras hepsi yukarı çıkmasa bile arıyolar. Bakın 3. Kata çıkmayabilir yorgunlar geziyorlar vs. Arasın en azından ya aşağıya inip almaya razıyım.

AliExpress'ten geldiği için mecbur PTT getiriyor. Yurtiçine de evde yokuz muamelesi yapıyorlar. Ben mesela hiç sorun yaşamadım. Şu ana kadar tek sıkıntı yaşadığım PTT. Hangi kargom olursa olsun sürat, mng, yurtiçi, aras hepsi yukarı çıkmasa bile arıyorlar. Bakın 3. kata çıkmayabilir yorgunlar geziyorlar vs. arasın en azından ya aşağıya inip almaya razıyım.

Bizimkiler arıyorlar hatta evde olmayınca sitenin korkuluklarından içeri fırlatın dedim 2 3 dk daha bekleyeyim biri gelmezse öyle yaparım demişti.

Okul kimlik kartımı PTT ile göndermiş, haberim yok. Kart bana ulaşmamış, 1 ay içinde imha edilmiş. Ama bu karttan haberim bile yoktu. Bu olayların olduğu vakitlerde 2 kere aradım, böyle bir gönderiniz yok demişlerdi.

Bir diğer olayda, internetten ürün almıştım. O da cadde üstünde bulunan evimi, böyle adres yok diye geri gönderdikleri bir olaydı. Ev orada 40 yıldır var. Ben İngiltere'den gelen misafire adresi verdim evi buldu ama PTT bulamadı.

Ben hayatımda bu kadar sorun yaşamadığım bir kargo hatırlamıyorum. Aşırı berbatlar aşırı.
Kargoları yavaş getirmesi olsun evde bulamaması olsun. Her neyse geçenlerde AliExpress ile ilgili konu açmıştım.
PTT Kargomu teslim edilemedi olarak gösterdi. Busefer ki ise başka bir ürün yine aynısını yaptılar.
Bügün Dolap üzerinden sattığım ürünleri kargolamak için gittim. Hem de kargonun durumunu ögrenirim diye gittim.
Adama sordum olayı anlattım. Oradan kadın bana sesini yükseltti konuşturmadı da beni de.
Yok aramak zorunda çıkmak zorunda değilmiş. Onun vicdanına kalmış arayıp aramamak. O zaman sen neden bu işi yapıyorsun?
Bırakın kardeşim yapmayın maaşı niye alıyor almasın? Dün gelecek kargom 2 gün geç gelecek bu kargo ismini taşıyan markadan.
Bir de bana sesini yükseltiyor. Kötü bir şey mi dedim sanki? Adama diyorum tamam kontürü yok anladım. Bu adam dün de geldi. Sarj makinemi getirdi.
Bir şey demedi kadın yine atladı oradan. Başka biridir diye. Tamam kontürü yoktur anladım. Neden binaya çıkmıyor o zaman dedim.
Verdiği cevap: "Çıkmıştır çıkmıştır." Gel de şimdi sinirlenme.

Çok uzatmak istemiyorum demem o ki arkadaşlar. İnternetten alışveriş yaparken PTT ibaresinden uzak durun.

Bana kargoyu bile getirmediler bir keresinde gidip kendim aldım.

Şuan da PTT iş yerine sevk edildi diyor. Yarın gidip alacağım hiç PTT'yi bekleyemem. Arkadaşlar şöyle diyeyim kargonuz PTT'ye verilirse bol bol dua edin hızlı gelmesi için. Yarım saat önce gittim PTT iş yerine sevk edildi yazıyor tesadüf mü ?

her şubede ki hizmet kalitesi ne yazık ki farklılık gösterebiliyor ve bu tüm firmalarda yaşanıyor. şimdiye kadar bir çok kargo göndermeme rağmen ptt kargo ile hiç sıkıntı yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı