PTT Kargo, kargo değildir!

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Ben hayatımda bukadar sorun yaşamadığım bir kargo hatırlamıyorum. Aşırı berbatlar, aşırı.
Kargoları yavaş getirmesi olsun, evde bulamaması olsun. Her neyse, geçenlerde Aliexpress ile ilgili konu açmıştım.
PTT Kargomu teslim edilemedi olarak gösterdi. Bu seferki ise başka bir ürün yine aynısını yaptılar.
Bugün Dolap üzerinden sattığım ürünleri kargolamak için gittim. Hem de kargonun durumunu ögrenirim diye gittim.
Adama sordum olayı anlattım. Ordan kadın bana sesini yükseltti, konuşturmadı da beni de.
Yok aramak zorunda çıkmak zorunda değilmiş. Onun vicdanına kalmış arayıp aramamak. O zaman sen neden bu işi yapıyorsun?
Bırakın kardeşim, yapmayın. Maaşı niye alıyor, almasın? Dün gelecek kargom 2 gün geç gelecek bu kargo ismini taşıyan markadan.
Bir de bana sesini yükseltiyor. Kötü bir şey mi dedim sanki? Adama diyorum tamam kontürü yok anladım. Bu adam dün de geldi. Sarj makinemi getirdi.
Bir şey demedi kadın yine atladı ordan. Başka biridir diye. Tamam kontürü yoktur anladım. Neden binaya çıkmıyor o zaman dedim.
Verdiği cevap : "Çıkmıştır çıkmıştır." Gel de şimdi sinirlenme.

Çok uzatmak istemiyorum. Demem o ki arkadaşlar, internetten alışveriş yaparken PTT ibaresinden uzak durun.

Geçmiş olsun. Bu tarz sorunlar genelde bölge bazlı oluyor. Mesela bulunduğum bölgede PTT kargo iyi çalışıyor. Bazı bölgelerde çok kötüler. Kargo firmalarının her yerde aynı disiplini uygulaması lazım.

Ben hayatımda bu kadar sorun yaşamadığım bir kargo hatırlamıyorum. Aşırı berbatlar aşırı.
Kargoları yavaş getirmesi olsun evde bulamaması olsun. Her neyse geçenlerde AliExpress ile ilgili konu açmıştım.
PTT kargomu teslim edilemedi olarak gösterdi. Busefer ki ise başka bir ürün yine aynısını yaptılar.
Bügün dolap üzerinden sattığım ürünleri kargolamak için gittim. Hem de kargonun durumunu ögrenirim diye gittim.
Adama sordum olayı anlattım. Oradan kadın bana sesini yükseltti konuşturmadı da beni de.
Yok aramak zorunda çıkmak zorunda değilmiş. Onun vicdanına kalmış arayıp aramamak. O zaman sen neden bu işi yapıyorsun?
Bırakın kardeşim yapmayın maaşı niye alıyor almasın? Dün gelecek kargom 2 gün geç gelecek bu kargo ismini taşıyan markadan.
Bir de bana sesini yükseltiyor. Kötü bir şey mi dedim sanki? Adama diyorum tamam kontürü yok anladım. Bu adam dün de geldi. Sarj makinemi getirdi.
Bir şey demedi kadın yine atladı oradan. Başka biridir diye. Tamam kontürü yoktur anladım. Neden binaya çıkmıyor o zaman dedim.
Verdiği cevap: "çıkmıştır çıkmıştır." gel de şimdi sinirlenme.

Çok uzatmak istemiyorum demem o ki arkadaşlar. İnternetten alışveriş yaparken PTT ibaresinden uzak durun.

Zaten alacaktım birkere iyi ki almamışım kargonuzu aldınızmı peki.

tenor.gif

Yeni konular

Geri
Yukarı