PTT Kargo Sahibinden'den alınan attack shark X3 cihaza zarar vermiş

672622

Picopat
Makaleler
1
5 gün önce X3 cihazını Sahibinden'den aldım Param Güvende ile aldım ve PTT Kargo cihazın M.2 tuşuna hasar vermiş.
Tuşta bir parça kırılmış ve basmadan sallayınca içinde sallanıyor.
Normal olaral Switch düzgün basmıyor, rattle var, Click sesi farklı geliyor ve çok hafif m. 1'den daha yüksek de.
Videoda göstereceğim gibi kırık parça basmadan sallanırken ses yapıyor fakat basarken sessiz.
Video YouTube'a yüklenince linkini ekleyeceğim şubeden aldığım için açma şansım oldu paketi ve kontrol ettim.
Fakat o anlık ayrıntılı inceleme yapmadan sadece fiziksel kırık var mı diye baktığım için doğal olarak tutanak tutturamadım.

IMG_20231218_165534.jpg

IMG_20231218_171226.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Link budur. İyi tarafdan bakacak olursak blue switch gibi clicky bir sesi ve hissiyatı var diyebiliriz cihazın. : D

Son düzenleme:
5 gün önce X3 cihazını Sahibinden'den aldım Param Güvende ile aldım ve PTT Kargo cihazın M.2 tuşuna hasar vermiş.
Normal olaral Switch düzgün basmıyor, rattle var, Click sesi farklı geliyor ve çok hafif m. 1'den daha yüksek de.
Videoda göstereceğim gibi kırık parça basmadan sallanırken ses yapıyor fakat basarken sessiz.
Video YouTube'a yüklenince linkini ekleyeceğim şubeden aldığım için açma şansım oldu paketi ve kontrol ettim.
Fakat o anlık ayrıntılı inceleme yapmadan sadece fiziksel kırık var mı diye baktığım için doğal olarak tutanak tutturamadım.

Eki Görüntüle 2056999

Eki Görüntüle 2057028

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Link budur. İyi tarafdan bakacak olursak blue switch gibi clicky bir sesi ve hissiyatı var diyebiliriz cihazın. : D
Bunun PTT'den kaynaklı olduğuna nasıl emin oldun? Belki gönderilirken bu şekildeydi. Kutusunda gelmiş gibi. Kutusundaki bir ürün kargoda bu hale zor gelir.

Eki Görüntüle 2056999

Eki Görüntüle 2057028

Kutuda ciddi hasar yoksa mouse bu hale gelmez orasını söyleyeyim dostum.

Kendi kutusunda gelen ürünün bu şekle geleceğini düşünmüyorum rastgele bir kutuda yollasa sabitlemese içinde sallanarak gelse hadi neyse de kutu direk hasar almamışsa gözle görünür seviyede kargoda olmamıştır.

Agalar bana güleceksiniz ama korkudan içini açmamış idim ve şuan açdım. Konu sadece markanın kendi tasarladığı ürünü bile montajlamak da sorun yaşamasıymış. Pcb kargoda doğal olarak gevşemiş ve vida kolayca yarıya kadar çıkmış. Pcb sabit olmadığı olmadığı için sallayınca yukarı aşağı oynuyordu. Şuan yerine tek tek geri takdım ve right click'in tarafındaki vida sona ulaşınca boşa döndü, sarsılınca gevşemesi normalmiş. Switchlerin öyle anormal olmasının nedeni ise skatezlerin altındaki vidaların düzgün montajlanmamış olmasıymış. Düzgünce montajlayınca anladım, hem hali hazırda gevşek montajlanmış hemde cihazın anatomik olarak şeklinde sorun var. M2 tarafı (Skatez altındaki vidalar) sonuna kadar sıkılınca sorunsuz ve normal şekilde çalışıyor fakat M1 altındaki vida sonuna kadar sıkılınca ya basılı kalıyor yada yumuşak oluyor, ona göre ayarlayacağım bende.

Sonuç olarak kargo ile alakalı değilmiş, kargoda oluşmuş bir sorunmuş fakat kargoda top oynanmamış olmasına rağmen hem PCB hemde skatez altı vidalar gevşemiş. Bir an korktum herhalde, bende acemice davranmışım direkt olarak switch hasarı aldığını ve içini açınca elime switchin yarısının geleceğini düşündüğüm için. : D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı