PTT Kargo yanlış adrese teslim etti

ozqurdeniztbl

Centipat
Daha fazla  
Ürünüm başkasına teslim edilmiş (2 gün önce) öğrenir öğrenmez müşteri hizmetlerini aradım ve işlemlerin doğru olduğunu şikayet kaydı oluşturmamı söylediler. Bana gelen ürün sıfır ve yurt dışından geliyordu. Ürünümün açılması ya da bana hiç teslim edilmemesi gibi bir durumda nasıl bir pay elde edebilirim?

Öncelikle kime ve hangi adrese teslim yapıldığı gibi konuları size iletmeleri gerek. Bu detayları size veremeyecek kadar baştan savma bir teslimat yapmışlarsa bu işin mahkemeye kadar yolu gider. Ürünü teslim alan kişi bile belki kötü maksatlı yapmamıştır. Bu posta sizin deyip eline bırakıp gitmiş bile olabilirler :D Sana hesabını vermek zorundalar yani teslimat konusunda. Ürün nedir bilmiyorum ama yani sadece ambalajı açılmışsa bence sorun etme. Süreç uzun oluyor çünkü. Ürünü aldığın yeri de ilgilendiren bir durum mu bilmek gerekir. Yeni ürünün gönderimini de talep edebilirsin bir yandan PTT ile uğraşırken. Sen eline ulaşmadığına dair satıcıya durumu bildir.

Öncelikle kime ve hangi adrese teslim yapıldığı gibi konuları size iletmeleri gerek. Bu detayları size veremeyecek kadar baştan savma bir teslimat yapmışlarsa bu işin mahkemeye kadar yolu gider. Ürünü teslim alan kişi bile belki kötü maksatlı yapmamıştır. Bu posta sizin deyip eline bırakıp gitmiş bile olabilirler :D sana hesabını vermek zorundalar yani teslimat konusunda. Ürün nedir bilmiyorum ama yani sadece ambalajı açılmışsa bence sorun etme. Süreç uzun oluyor çünkü. Ürünü aldığın yeri de ilgilendiren bir durum mu bilmek gerekir. Yeni ürünün gönderimini de talep edebilirsin bir yandan PTT ile uğraşırken. Sen eline ulaşmadığına dair satıcıya durumu bildir.

3. kez aradım zorla alıcıyı öğrendim ve benim adresimi söylüyorlar. Sanırım evde yalnız yaşamıyorum cinler var evde.

En kısa sürede şikayet edin her yere, böyle yüzsüzlük olmaz hocam geçmiş olsun.

Şikayet oluşturdum ama resmen dans ediyorlar :D şimdi evimin yanındaki şubeye gittim. Ürün adresinizde cemal yazıcıya teslim edildi deniyor. Diyorum ki öyle biri yok, dediği şey; biz anlamıyoruz bu işlerden kargo dağıtım müdürlüğüne gidin.

Şikayet oluşturdum ama resmen dans ediyorlar :D şimdi evimin yanındaki şubeye gittim. Ürün adresinizde cemal yazıcıya teslim edildi deniyor. Diyorum ki öyle biri yok, dediği şey; biz anlamıyoruz bu işlerden kargo dağıtım müdürlüğüne gidin.

Hocam ben her daim PTT'den kaçıyorum. Çoğu kargo kod teslim yapıyor, T.C. alıyor neredeyse hepsi aynı ancak bu kod olayı iyi. Sizde artık kullanmayın kullandırmayın, cimere yazın ve şikayette bulunun, hukuki yol arayın tavsiyelerim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı