PTT paramı yuttu

Emrah DAL

Femtopat
Bugün ininal Kart'a para yatıracaktım. Kartı PTT ATM'sine soktum ve para yüklemeyi seçtim. Parayı hazneye koydum ve ATM para sayılıyor dedi. Sonrasında ise işlem şu anda gerçekleştirilemiyor, kart iade ediliyor dedi. Kartı verdi ama parayı vermedi. Sonra hemen içeriye girdim sırayı ekerek. Kadına olayı anlattım ne bileyim, genel şube falan git, form doldur falan deyince ben aha gitti para dedim. Neyse sinirli bir şekilde PTT genel müdürlüğü'ne gittim ve bir form doldurdum. Ama formda bana PTT ATM sinin kodunu sormuştu bende bilmiyordum. Ve ayrıca hesap no da yazmadım çünkü yoktu. Her neyse imza falan attım. Adam dedi telefonuna mesaj gelecek mesaj gelince git paranı o PTT'den al dedi. Bu PTT ATM kodu ve hesap no yazmadığını içn endişelenmeli miyim? Yoksa müşterini hizmetlerini arayayım mı? Şu an bayağı sakin yazıyorum ama çok korkuyorum gerçekten. Acaba param geri verilir mi? Bu arada yatırdığı tutar 55TL. Borcum için borç aldım onunda çöpe atmış gibi oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün ininal Kart'a para yatıracaktım. Kartı PTT ATM'sine soktum ve para yüklemeyi seçtim. Parayı hazneye koydum ve ATM para sayılıyor dedi. Sonrasında ise işlem şu anda gerçekleştirilemiyor, kart iade ediliyor dedi. Kartı verdi ama parayı vermedi. Sonra hemen içeriye girdim sırayı ekerek. Kadına olayı anlattım ne bileyim, genel şube falan git, form doldur falan deyince ben aha gitti para dedim. Neyse sinirli bir şekilde PTT genel müdürlüğü'ne gittim ve bir form doldurdum. Ama formda bana PTT ATM sinin kodunu sormuştu bende bilmiyordum. Ve ayrıca hesap no da yazmadım çünkü yoktu. Her neyse imza falan attım. Adam dedi telefonuna mesaj gelecek mesaj gelince git paranı o PTT'den al dedi. Bu PTT ATM kodu ve hesap no yazmadığını içn endişelenmeli miyim? Yoksa müşterini hizmetlerini arayayım mı? Şu an bayağı sakin yazıyorum ama çok korkuyorum gerçekten. Acaba param geri verilir mi? Bu arada yatırdığı tutar 55TL. Borcum için borç aldım onunda çöpe atmış gibi oldum.

Hocam hakkınızı sonuna kadar arayın çok kötü bir durum ATM'lerin bakımını yapsalar böyle olmaz zaten.

En sağlıklı çözüm müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatıp bir sıkıntı olurmu diye sormak bence.

Başını okşa ATM'nin verir geri parayı. Neyse şaka maka ablamın başına böyle bir şey gelmişti. Rastgele bir ATM'de karta 100TL atıyordu. ATM parayı aldı ama karta para yüklenmedi. Bekledik sonra yüklenir diye 2 saat geçti yine yüklenmedi. En sonunda kartın şubesine gitti. Sizin gibi form doldurdu sonrasında para yattı hesaba.

Korkacak bir şey yok 55TL korkulacak bir rakam değil. Zamanında Metin2'den yediğim ilk kazığı hatırladım şimdi bu konuyu okuyunca. 50TL yolladım itemleri vermeyip telefona çıkmayınca o insanın içini saran sıkıntı daralması + enayilik hissi anlatılamaz. Tabi küçüktük cehildik.

Paran orda gözüküyor ATM de kalmaz merak etme bir şekilde alırsın.

QNB Finansbank ATMsinden para yatırırken parayı aldıktan sonra hata deyip bu ATM şuan da kullanılamamaktadır en yakındaki şurada falan filan dedi, anında aradım Enpara'yı sordular kaç para yatırmıştınız? diye söyledim saniyesinde para hesabıma yattı :D

Ziraat'e 1000 TL kaptırmıştım öyle. Paranızı hazneden alın diyip 50 TL vermişti. ATM numarası vs. yazıldıktan sonra para sayımı yapılıyormuş 2-3 günde 1 olacak şekilde. Fazla çıkarsa para ve dilekçeniz varsa parayı size iade ediyorlar.

Geri
Yukarı