PUBG Alınmaya Değer mi?

Kasaları steam üzerinden mi satıyorsunuz? Steam satışları 0,80 krş civarı yanlış hatırlamıyorsam. Haftada 3 kasa anca açabiliyorum. 2,4 TL eder yaklaşık 30 hafta buda 7-8 ay ediyor.
Ben satmıyorum genelde açıyorum ama kasalar ortalama 3 lira civarındaydı. Büyük turnuva düzenlendiği zaman alınan kasalar 30 liraya kadar çıkmıştı. Yani oyunu ederi üzerinden tenkit etmeye çalışacaksanız bu son çareniz olmalı. Optimizasyon konusunda evet bugüne kadar iyi değildi ama güncellemelerle bunuda çözüyorlar. Varsayalım dediğiniz gibi maliyetini 7-8 ayda çıkarmış olsun. O süre zarfında aldığınız keyifide hesaba katın. O zaman objektif bir görüş sunabilirsin.

Oyun oynanmaya değer, piyasanın en güncel oyunları arasında. Anlık oyuncusu yüksek olan bir oyun. Yakın zamanda fps sorunuda çözülecek. Kısa bir özet.

Gamescom kasaları ile toplam 400TL civarı kazandım. Diğer kasalardan da 300TL civarı kazandım. Kasalar ise ortalama 2-3TL arasında. PUBG'de 80 kuruşa hangi kasa var acaba? Oyunu oynamayıp çamur atmaya gelmeyin boşuna. Günde 2 saat civarı oynayarak haftada 4 kasayı çok rahat alabilirsiniz. Ayda 16 kasa eder. Ki bu da minimum 32TL ediyor. Minimum. 2 aya oyunun fiyatını çok rahat amorte edebilirsiniz oynarsanız. Ki şansınıza eğer değerli bir materyal çıkarsa çok daha fazla kazanırsınız. Arkadaşıma ilk açtığı kasadan etek çıktı. Şuan değeri 1100TL civarında dolanıyor.

Umarım ben Türkçe yazamadığım için siz anlamamışsınızdır. Oyunu oynamayıp çamur atmıyorum. Şimdi sizden bir şey rica edeceğim. Steam/Profil/Envanter/PUBG sekmesine gelip bir kutu satmaya çalıştığınızda kaç TL karşılığında satabileceğinize bir bakar mısınız?

Bende diyorum ki bir kasayı 2-3 TL arasına nereden satıyorsunuz. Siz söyleyin ki bende oradan satayım. :D

Oyuna çamur attığım yok, Ryzen 1300X ve GTX 1060 6GB Sistem Toplama linkindeki ilk mesajımı okursanız. Sırf PUBG oynayabilmek adına sistem topladığımı görürsünüz. Amacım sadece bilgi edinmek. Ama çok ön yargılısınız.

Ben satmıyorum genelde açıyorum ama kasalar ortalama 3 lira civarındaydı. Büyük turnuva düzenlendiği zaman alınan kasalar 30 liraya kadar çıkmıştı. Yani oyunu ederi üzerinden tenkit etmeye çalışacaksanız bu son çareniz olmalı. Optimizasyon konusunda evet bugüne kadar iyi değildi ama güncellemelerle bunuda çözüyorlar. Varsayalım dediğiniz gibi maliyetini 7-8 ayda çıkarmış olsun. O süre zarfında aldığınız keyifide hesaba katın. O zaman objektif bir görüş sunabilirsin.

Bende kasaları açıyorum. Ama bu ederi 3 TL eden sistem nerede acaba öğrenmek istediğim nokta o. Çünkü Steam üzerinde o fiyat etmiyor. Benim anlatmaya çalıştığım şey o.

Umarım ben Türkçe yazamadığım için siz anlamamışsınızdır. Oyunu oynamayıp çamur atmıyorum. Şimdi sizden bir şey rica edeceğim. Steam/Profil/Envanter/PUBG sekmesine gelip bir kutu satmaya çalıştığınızda kaç TL karşılığında satabileceğinize bir bakar mısınız?

Bende diyorum ki bir kasayı 2-3 TL arasına nereden satıyorsunuz. Siz söyleyin ki bende oradan satayım. :D

Oyuna çamur attığım yok, Ryzen 1300X ve GTX 1060 6GB Sistem Toplama linkindeki ilk mesajımı okursanız. Sırf PUBG oynayabilmek adına sistem topladığımı görürsünüz. Amacım sadece bilgi edinmek. Ama çok ön yargılısınız.

Bende kasaları açıyorum. Ama bu ederi 3 TL eden sistem nerede acaba öğrenmek istediğim nokta o. Çünkü Steam üzerinde o fiyat etmiyor. Benim anlatmaya çalıştığım şey o.
Sen kutuyu 2-3 tl arasına satıyorsun. Steam fiyat farkını yüzdelik alıyor. Senin eline geçen net para o kadar olmuyor yani.

Kesinlikle alinmaya deger bir oyun. Oyun icindeki sorunlari ben erken erisim olmasina bagliyorum. Oyunu almadan once boyle oyun mu olur ben sadece fps oynarim diyordum ancak oynayacak arkadaslarin varsa gercekten cok zevkli hale geliyor.Indirim konusuna gelince sahsen tam surum yayinlanmadan indirime girmez.

Ozet: Evet almaya deger.

Konuyu açan kullanıcı alt tarafı oyun hakkında fikir sahibi olmak için görüşümüze başvurmuştu. Fakat siz konuyu amacı dışına itip farklı kullanıcıların görüşlerine saygısızlık etmeye başladınız. Sürtüşmeler o kadar saçma ki.. Neden birbirinizin fikirlerine saygı duymak yerine karşınızdaki kişinin fikirlerini aşağılamaya çalıştığınızı anlamak gerçekten zor. Recep Baltaş'a daha önce bir soru sorulmuştu; neden işlemci, ekran kartı vs. üretemiyoruz gibisinden.. İşte tam olarak bu sebepten bence..

Kesinlikle alınmalı, çok sattığı için fiyatı yükselebilir. Bence şimdi al, olumsuz inceleme yazanların %90'ı optimizasyon sorunundan mızmızlanıyor.

Oyuna sistemimde yetiyor, bütçemde yetiyor, oyunuda gayet becerebilirim ozaman hangisi? Fanboyluk yapmayın herkes fikirini söylüyor bence 70 lira verdiğim bir oyunun optimizasyon sorunu olmaması lazım ve artı olarak oyunda HACK kullanımı olmaması lazım (700.000) kişinin banlandığınından fanboyların haberi yok galiba, buglardan falan hiç söz etmiyorum bile. Şu oyuna laf söyletmeyenler tipler cidden artık sinirimi bozuyor ve sırf oyunun harika, muhteşem ötesi, kusursuz olduğunu düşünüp eleştiri yapılmasını kabullenmeyen tipler yüzündende oyuna karşı antipatim oluştu.

70 lira verdiğiniz oyunun “erken erişim” tabiriyle satıldığının farkındasınızdır umarım ? Optimizasyon sorunu olması kadar doğal bir şey yok.

Fikirleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar peki şey soracağım RUST ve ya H1Z1 arasında çok fark var mı oynanış açısından ve zevk açısından. Çünkü bana göre online oyunlar da grafikten daha çok oynanış önemli. Ne de olsa yıllarca net cafeler de yıllarca 30 FPS'le CS 1,5 oynamış insanlarız :):):)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı