PUBG GTX 1060 i5-6600K darboğaz sorunu

Emir Yılmazz

Decapat
Bilgisayarımın ekran kartı 1060 6 GB, işlemci i5-6600K, 16 GB RAM olmasına rağmen PUBG oyununa girince GPU %70-80 arası, CPU %100 kullanıyor. Birkaç kişiye bunu söyleyince darboğaz yapıyor yanar bilgisayarın dediler. Acaba bu değerler normal mi yoksa işlemci ekran kartına göre düşük mü kalıyor bilen varsa ilgilenirse çok ama çok sevinirim. Bir de Windows'u crackli kullanınca sanırım oluyormuş fakat benimki orjinal. Bu konu hakkında da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim, korkudan oyuna giremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen inandın mı buna, ne yanması? Naptın ya :)

Hiçbir şey olmaz. İşlemcine biraz overclock yapıp üstesinden gelebilirsin diye tahmin ediyorum.
Bilgisayardan öyle böyle anlayan birisiyim ama benden daha iyi bilen biri böyle söyleyince bi tedirgin oldum. Bu arada işlemci zaten 4.10 GHz OC'li çalıştığı halde böyle, o yüzden tedirginim. LoL gibi oyunlarda 80-90 arası kullanırken PUBG'de 100 kullanıyor. Büyük ihtimal oyunun optimizasyon hatasıyla ilgili veya NVIDIA yeni güncelleme ile düzeltecektir diye umuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı