PUBG Lite "You cannot play the game on this device anymore" Hatası

Beratttss

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 kere oyuna girdim. 2 oyunda da bu hatayı vererek attı beni. Anlamadım hala. Bu hatadan sonra tekrar oyuna girebiliyor, yeni maça katılabiliyorum fakat oyun bitmeden lobiye bu hatayı vererek atıyor. Ne yapmalıyım?
Hile filan diyecekseniz demeyin çünkü alakam yok. Oyun daha bugün açıldı ve yeni indirdim. 2 maçta da aynı hatayı vererek attı.

Daha önce herhangi bir hile kullanmadım. Aklıma gelen tek sıkıntılı şey pubg mobile'a bazı uzakdoğu ülkerinden giriş yaptığında hediye veriyordu oyun. Geçenlerde vpn yardımıyla bunu yaptım. Fakat bunu da telefonumda yaptım. Bundan ötürü pubg mobile yerine aynı e-postadaki pubg lite'ımı banlıyor olabilirler.

Dosya Ekleri

• hata AE9FDE.png
    hata AE9FDE.png
    250,3 KB · Görüntüleme: 111
Daha önce herhangi bir hile kullanmadım. Aklıma gelen tek sıkıntılı şey pubg mobile'a bazı uzakdoğu ülkerinden giriş yaptığında hediye veriyordu oyun. Geçenlerde vpn yardımıyla bunu yaptım. Fakat bunu da telefonumda yaptım. Bundan ötürü pubg mobile yerine aynı e-postadaki pubg lite'ımı banlıyor olabilirler.
Bu aldığın hata hesabın değil bilgisayarının oyundan men edilmesi anlamına geliyor. Oyun Türkiye'ye gelmeden önce Asya sunucularına VPN ile giriş yapanlara HWID BAN (Donanım uzaklaştırması) atıldı. Aslında bu pek de suç gerektirecek bir durum değil. Üzerinde yaptıkları çalışmalar var.

PUBG LITE resmi sitesi üzerinden destek bileti oluşturup beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok. Bu sorun sadece sen de yok, bir çok kullanıcı aynı problemle uğraşıyor. Tahminimce oyun betada olduğu için tam sürüm yayımlanana kadar hiçbir çözüm bulmayacaklar. Ben en azından öyle tahmin ediyorum.

Dostum donanım banı yemişsin, hesabın banlanmamış yani. Sen gidip farklı bir bilgisayarda o hesap ile oyun oynayabilirsin. Ancak HWID BAN yemiş bilgisayarla oynayamazsın, maça girdikten 10 dakika sonra seni atar.

Daha öncesinde PUBG Lite'a (Türkiye sunucusu açılmadan önce) VPN ile girmeyi deneyenlere bu HWID BAN atılmış.

Aşağıdaki adresten bir destek bileti oluşturabilirsin, bu problem bir çok kişide var. Geri dönüş yapmaları uzun sürse de bir yanlışlık olduğu aşikar.

Bir talep gönder - PUBG LITE Support
Dediğiniz doğru ben de destek bileti oluşturdum bekliyorum. Çok teşekkürler tam istediğim cevap :)

Dediğiniz doğru ben de destek bileti oluşturdum bekliyorum. Çok teşekkürler tam istediğim cevap :)
Aynı problem arkadaşımda da mevcut, 4 gün önce yani oyunun yayımlandığı ilk gün destek bileti oluşturduk. Halen gelecek cevabı bekliyoruz. Bir güncelleme olduğunda etiketleyip bilgi veririm.

PUBG_SCAR-L (PUBG LITE Support)
May 29, 16:50 KST
Merhaba Alcatroz,

PUBG LITE destek ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler!

Öncelikle geciken cevabımız için özür dileriz.

Hesabınızın banlanması ile ilgili olarak bize yazdığınızı görüyoruz. Hesabınız tekrar tekrar kontrol edildi ve maalesef bir ihlal tespit edildi. Bu nedenle hesabınız banlanmış bulunmaktadır.

Ekibimiz kontrollerini sürekli olarak tekrarlar ve herhangi bir hata tespit edilirse ona göre işlem yapılır. Bununla beraber, ban kararlarını yeniden gözden geçirme şansımız bulunmamaktadır.

Güvenlik nedeniyle alınan kararla ilgili olarak detaylı bilgi sağlayabilmemiz mümkün olmamaktadır.

Bu durumun yarattığı sıkıntıyı anlamakla beraber, maalesef paylaşabileceğimiz daha fazla bir bilgi bulunmamaktadır.

PUBG LITE
-----------------------------------------------
NOT JUST A GAME, THIS IS BATTLE ROYALE

Destegin bilete verdigi cevap. Hayır sorun nedir yazsana bilelim devlet sırrı sankı , benım cihazımı banlıyosun neden banladıgını bana soylemıyorsun.

@Solberg PUBG Lite Donanım kimliği yasaklaması - Technopat Sosyal buyur hocam. Bütün oyunculara kopyala yapıştır cevap veriyorlar. Destek geleceğini umarak bilet atmak bizim hatamız sanırım.
Aynen aynı kopyala yapıştır cevap maalesef.
"Herkese aynı kopyala yapıştır cevabı vermişsiniz, biz bir ihlal yapmadık yaptıysak program ismi verirseniz seviniriz. Yaptığınız çok saçma daha oyuna girer girmez ilk elde nasıl ban yedim? Lütfen kanıt gösterin." Ben bunu yazdım memnun değilimi işaretleyerek bir de bunu deneyelim😀

Sorunu şu şekilde bypass edip oyuna girdim. "HardDisk Serial Number Changer" Adlı programla oyunun bulunduğu sürücünün donanım kimliğini değiştirdim. Yeni bir üyelik almadan aynı üyeliğimle oynadım yaklaşık 10 maç kadar attım. Şu an sorun yok. Umarım yardımcı olur.

Sorunu şu şekilde bypass edip oyuna girdim. "HardDisk Serial Number Changer" Adlı programla oyunun bulunduğu sürücünün donanım kimliğini değiştirdim. Yeni bir üyelik almadan aynı üyeliğimle oynadım yaklaşık 10 maç kadar attım. Şu an sorun yok. Umarım yardımcı olur.
Güzel fakat farklı bi hdd'ye kurup denedim. Yinede aynı hatayı almıştım. Yinede denemekte fayda var.

Güzel fakat farklı bi hdd'ye kurup denedim. Yinede aynı hatayı almıştım. Yinede denemekte fayda var.
4 ayrı harddisk denemiştim bende olmamıştı. HardDisk Serial Number Changer ı yönetici olarak çalıştırdım. Değeri deiştirdim yenıden baslattım. Şu an oynuyorum hiç bir sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı