PUBG Mobile R5 2600 ve RX590 sistemde 57-58 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

carpexx

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, PUBG Mobile oynuyorum, arada da yayıncıları izliyorum. Baktığım zaman benim PC bu oyuna çok rahat yeterli olmasına rağmen ve ekran kartı işlemcisi benden kötü olanlar benden bu oyunu daha akıcı oynuyor. Videolarından izliyorum, ayarlarını falan da istedim, yaptım fakat olmuyor. Bir türlü çözemedim. Bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum. Size şöyle bir video linki de atayım, onun gibi akıcı olmasını istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Kare hızını aşırıya al diye öneriler yapmayın. O kadarını herkes biliyor sıkıntı o değil. Bu emülatör işte öyle olması normalde yazmayın 1050 Ti kullanan arkadaş nasıl benden akıcı oynayabiliyor ben nasıl akıcı oynayamıyorum ve o tek değil neredeyse herkes öyle akıcılıkta oynuyor bir ben hariç.
  • FreeSync: Açık (kapalıda da açıkta da yine aynı, akıcı değil)
  • İşlemci: Ryzen 5 2600
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 590 8 GB
  • RAM: 16 GB
  • SSD: 480 GB
  • İşletim sistemi: Win 10 Pro
  • Monitör: ViewSonic VX2458-C-mhd 144 Hz 1ms

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama çözüm bulunamadığı için yazmak istedim, çözüm arayan başka kişiler olur diye. Yaklaşım 4 sene önce satın aldığım Gtx 580 ekran kartlı ve i7 2600k işlemcili sistemi Windows 10 ile kullanıyorum. Windows 8 sistemde kasarsa çöpe atarım dediğim bir sistem ama windows 10 işletim sisteminde sadece rakiplere yaklaştığı zaman ufak kasmalar olur bende. Konuya attığınız videoda aşırı kasmalara oluyor bana göre. Sizin sisteminiz ile titreme bile olmaması gerek.

Pubg mobile oyununun donmaması için ilk yapmanız gereken aramada Msconfig yazıp hizmetler bölmünde "Hyper-V" ile başlayan bütün özellikleri devre dışı bırakmaktır. Bluestack sitesinde bunun ile alakalı bir açıklama okumuştum. Oyunlarda donmalar oluyorsa bu hizmetleri devre dışı bırakın diye açıklama girmişlerdi. Hyper-V, Pubg emülatörde de çok etkili sonuçlar veriyor.

İkinci olarak söylemek istediğim konu da monitörünüzde ayarladığınız ekran çözünürlüğüne göre oyun grafiklerini ayarlamanızdır. Mesela benim monitörüm 1360x768 piksel olarak görüntü veriyor ve 2K, 4K desteği de bulunmuyor. Bu piksele göre oyunu ultra olarak belirlesem bile alacağım görüntü ultra olmuyor. Masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından monitörünüzün çözünürlüğünü görebilirsiniz. Emülatör > Ayar merkezi > Motor sekmesinde de çözünürlüğü bu şekilde ayarlarsanız daha çok verim alırsınız. Bütün ayarları yaptığınız halde bu sistem hala takılıyorsa oyunu varsayılan ayarlarına yükleyin. Rx580, Gtx 1050, R7 470 gibi ekran kartlarında da aynı sonucu alabiliyoruz. İnternet kafemizdeki bilgisayarlarda denediğimiz ayarlar bu şekilde. Oyun için ayarladığımız bilgisayarlarda ilk iş Hyper-V hizmetini devre dışı bırakmak tabi. Umarım bu bilgi işinize yarar.

Merhaba arkadaşlar, PUBG Mobile oynuyorum, arada da yayıncıları izliyorum. Baktığım zaman benim PC bu oyuna çok rahat yeterli olmasına rağmen ve ekran kartı işlemcisi benden kötü olanlar benden bu oyunu daha akıcı oynuyor. Videolarından izliyorum, ayarlarını falan da istedim, yaptım fakat olmuyor. Bir türlü çözemedim. Bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum. Size şöyle bir video linki de atayım, onun gibi akıcı olmasını istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Kare hızını aşırıya al diye öneriler yapmayın. O kadarını herkes biliyor sıkıntı o değil. Bu emülatör işte öyle olması normalde yazmayın 1050 Ti kullanan arkadaş nasıl benden akıcı oynayabiliyor ben nasıl akıcı oynayamıyorum ve o tek değil neredeyse herkes öyle akıcılıkta oynuyor bir ben hariç.
  • FreeSync: Açık (kapalıda da açıkta da yine aynı, akıcı değil)
  • İşlemci: Ryzen 5 2600
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 590 8 GB
  • RAM: 16 GB
  • SSD: 480 GB
  • İşletim sistemi: Win 10 Pro
  • Monitör: ViewSonic VX2458-C-mhd 144 Hz 1ms

Konuyu hortlatıyorum fakat, ben de bu durumu haftalardır araştırıyorum denemediğim ayar denemediğim olay kalmadı. Eğer varsa bi çözümü olan ulaştırabilir.

Konuyu hortlatıyorum fakat, ben de bu durumu haftalardır araştırıyorum denemediğim ayar denemediğim olay kalmadı. Eğer varsa bi çözümü olan ulaştırabilir.
Bu ayarları dene. 2. resimde ben 2k olarak ayarladım sen o kısmı kendi ekran kartına ve monitör çözünürlüğüne göre istersen değiştirirsin. Daha öncesinde bu konuya bundan farklı bir yorum atmıştım Hyper-v hakkında. O mesajdakileri de istersen uygularsın. 90Fps seçtiğimde 83fps olrak stabil kalıyor ve rakip ile karşılaştığımda 60fps lere kadar düşmeler oluyor. Kendi ekran kartımı zorlamak istemediğimden 60fps olarak ayarladım. Oyun kalitesi kısmını akıcı seçtiğin zaman karşılaşacağın görüntü Oyun netliği bölümünde belirlediğin görüntü olacak. Sadece uzak alanların oyunda yüklenmesi biraz daha geç olacak. Deneme yanılmalar ile bu yöntemi buldum. Henüz paylaşanı görmedim. Deneyin pişman olmazsınız. Bu ayarları uyguladıktan sonra rakip geldi, oyun kastı farkedemeyeceksin. Ben fps sürekli açık oynuyorum ve gözüm sürekli orada. 60fps den 45 fps ye düştüğü zaman takım geldi diyebiliyorum.

Dosya Ekleri

• pubg1.jpg
    pubg1.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 28
  • pubg2.jpg
    pubg2.jpg
    88,9 KB · Görüntüleme: 21
Bu ayarları dene. 2. resimde ben 2k olarak ayarladım sen o kısmı kendi ekran kartına ve monitör çözünürlüğüne göre istersen değiştirirsin. Daha öncesinde bu konuya bundan farklı bir yorum atmıştım Hyper-v hakkında. O mesajdakileri de istersen uygularsın. 90Fps seçtiğimde 83fps olrak stabil kalıyor ve rakip ile karşılaştığımda 60fps lere kadar düşmeler oluyor. Kendi ekran kartımı zorlamak istemediğimden 60fps olarak ayarladım. Oyun kalitesi kısmını akıcı seçtiğin zaman karşılaşacağın görüntü Oyun netliği bölümünde belirlediğin görüntü olacak. Sadece uzak alanların oyunda yüklenmesi biraz daha geç olacak. Deneme yanılmalar ile bu yöntemi buldum. Henüz paylaşanı görmedim. Deneyin pişman olmazsınız. Bu ayarları uyguladıktan sonra rakip geldi, oyun kastı farkedemeyeceksin. Ben fps sürekli açık oynuyorum ve gözüm sürekli orada. 60fps den 45 fps ye düştüğü zaman takım geldi diyebiliyorum.
Merhaba, öncelikle teşekkürler bu konuda yardımların için. Hyper-V olayını ayarladım. Windows ayarlarından da SVM ayarını açtım. Oyunda akıcılık yakalamaya çalışıyorum saatlerdir uğraşıyor ayar yapıyor tekrar deniyorum ama cidden bu oyunu hem oynamak istiyor hem de akıcı takılmak istiyorum. Videolarda örneğin BarışBra videolarında adam öyle bi akıcı oynuyor ki +1000 avantajlı karşı rakibe göre yani rakip gördüğümde fpsin birden dibe vurması drop yemek çok kötü bir his. Şimdi dediğiniz ayarları deniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı