PUBG Neden Bu Kadar Sevildi?

Ozan Şenol

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522933654
Ben eskiden H1Z1'i bilirdim. Sonra herkes PUBG oynamaya başladı ve çok sevdi. Hatta aynı tür bir oyun çıkınca PUBG çakması bile deniyor lakin neden H1X1 bir anda unutuldu. Aydınlatırsanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada biraz tartışmışlar, bakabilirsin.

Why is PUBG so extremely successful? • r/PUBATTLEGROUNDS

Açıkçası şahsen güncel oyunların online ve multiplayer'a dönük konseptinden hiç hoşlanmıyorum.

Metro ve F.E.A.R. gibi yalnız ilerlediğin ve güzel Campaign'e sahip oyunlar daha çok hoşuma gidiyor.

Fakat ne yazık ki artık bu formatta fazla oyun üretilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben halen H1Z1 oynuyorum. Ama yeni başladım 7TL'ye almıştım sonuçta PUBG'nin 10/1 fiyatı. Ama başladığım ilk haftada 4 günde ilk kez 1. oldum. Taktik loot yaptıktan sonra daralan alanın en ortasına geçip beklemek. :D Sonrada 3 kişi kalınca 2 kişi savaşıyo bende sondakini öldürüyorum.:ROFL::ROFL:

Bence insanların oyun oynama mantıkları farklı. Kimileri özellikle bu tarz oyunlardan hoşlanıyor. Büyük bir kitle böyle en azından bence. Bana kızın veya kızmayın, oyun sektörünün gittiği yeri acı bir şekilde gösteriyor bu durum. Oynayanlara kızmıyorum. Sadece gidişata üzülüyorum.

Çünkü insanlar pratik olanı seviyor. @Silinen üye Kimse F.E.A.R. gibi efsane bir serinin hikayesini anlamakla uğraşmak istemiyor. Altyazıları çevirmiyor, notları okumuyor. Aslında bakıldığında haksız değiller. Çünkü oyun oynama mantıkları farklı.

İşte acı bir şekilde gösteriyor dememin sebebi buydu. İnsanların oyun oynama mantıkları, oyun sektörüne şekil veriyor. Haliyle biz eski RPG severler olarak, oyun sektöründen yararlanamıyoruz.

Mesela sevdiğim bir seri olan, Final Fantasy bile son oyunu ile beni hayal kırıklığına uğrattı. Varolan seriler de çizgilerini bozuyorlar. Çünkü insanların nelerden hoşlandıklarını veya hoşlanabileceklerini bilip, ona göre çıkartıyorlar oyunlarını. İşin ucunda para var çünkü.

Ama sırf bizleri düşünerek, özellikle seven kitlesiyle buluşup, müşteriyi memnun etmeyi amaçlayan ender firmalarımıza buradan selamlar olsun.

Burada biraz tartışmışlar, bakabilirsin.

Why is PUBG so extremely successful? • r/PUBATTLEGROUNDS

Açıkçası şahsen güncel oyunların online ve multiplayer'a dönük konseptinden hiç hoşlanmıyorum.

Metro ve F.E.A.R. gibi yalnız ilerlediğin ve güzel Campaign'e sahip oyunlar daha çok hoşuma gidiyor.

Fakat ne yazık ki artık bu formatta fazla oyun üretilmiyor.
Fallout 4'ü 20 saatte bitirdim şu an oyunun 64. saatindeyim. Vazgeçemiyorum RPG'lerden.

Ben Rules of Survival oynuyorum Pubg'nin çakması ama gayet güzel. En azından Steam'deki bütün Pubg benzeri oyunlardan iyi. Hem telefondan hem Pc'den oynanıyor.

Farma dayalı oyun olduğu için ben hiç oynamadım bana çok sıkıcı geliyor. Saten serverları hep lag var. Lag olunca ben oyundan zevk almıyorum. Herkes ölümüne farm yapıyor sonra bir mermide ölüyor. Tekrar aynı şeyleri yapıyor anlamsız geliyor bana.

Farma dayalı oyun olduğu için ben hiç oynamadım bana çok sıkıcı geliyor. Saten serverları hep lag var. Lag olunca ben oyundan zevk almıyorum. Herkes ölümüne farm yapıyor sonra bir mermide ölüyor. Tekrar aynı şeyleri yapıyor anlamsız geliyor bana.
Farmdan sonra ölmek değilde daha atlar atlamaz ölmek sinirlendiriyor beni battle royalde.

Ben eskiden H1Z1'i bilirdim. Sonra herkes PUBG oynamaya başladı ve çok sevdi. Hatta aynı tür bir oyun çıkınca PUBG çakması bile deniyor lakin neden H1X1 bir anda unutuldu. Aydınlatırsanız sevinirim. :)
Görüntü kalitesi vs. yüzünden olabilir. H1Z1 uzun zamandır ilgilenmiyor bile oyunla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı