PUBG Mobile neden bu kadar seviliyor?

PUBG Lite Nisan ayında geliştiriciler oyunu geliştirmeyi bıraktı. PUBG Mobile ise sürekli kendini güncelleyen PC PUBG'ye göre kat ve kat hızlı gelişip yenilik sunulan bir oyun. Senin asıl sorunun cevabını da şöyle düşünüyorum. PC PUBG oynaması çok zor emek istiyor. PUBG Lite ise nispeten kolay ama yine zor. Adam bu ikisini de oynayamayınca aim alması çok kolay bir oyun olan PUBG Mobile çıkıyor. Benim de gıcık gittiğim nokta burası adam mobile oyun oynuyor PC'de veya mobilde fark etmeksizin ben oyuncuyum diye dolaşıyor. Sonuçta oyunun ayarlar kısmında aim yardımı diye bir ayar var.
Ben mouse'u bilekten kullanıyorum ve Pubg mobile oynarken bu konu da bana zorluk çıkarmıyor. Ancak Steam versiyonu ısrarla koldan oynamaya zorluyor insanı. İnsanlar eğlenmenin peşinde kimse ben oyuncuyum diye dolaşmıyor ortada. Yıllardır oynarım ilk defa böyle bir şey duyuyorum.

Emülatordan oynayanlar birbirleriyle eşleşiyor. Eğer takımınızda tek bir kişi de bile emülator varsa ve telefondan oyuna giren biris varsa asla telefon kullanıcıları ile karşılaşmıyorsunuz. Bilmeden yorum yapmanın anlamı yok.
Açıkcası ben bu sistemin sağlıklı çalıştığını düşünmüyorum mesela diyelim dört kişilik takım olarak girdik 3 kişi telefon 1 kişi pc karşıya da aynı şekilde karışık takımlar gelebiliyor ve enin sonunda olan mobil oyuncuya oluyor

Açıkcası ben bu sistemin sağlıklı çalıştığını düşünmüyorum mesela diyelim dört kişilik takım olarak girdik 3 kişi telefon 1 kişi pc karşıya da aynı şekilde karışık takımlar gelebiliyor ve enin sonunda olan mobil oyuncuya oluyor
Tamam da oyun bunun uyarısını sana yapıyor zaten. "Takımında emülator kullanan biri var eşleşme ona göre yapılacaktır" diye. Burada yapılacak şey emülatorle oynayan oyuncuyu gruptan çıkaracaklar. Karma grup kuran herkes emülatorlara karşı oynuyor. Mobil oyuncu, arkadaş yelpazesine emülator kullananları almayacak. Zaten karma grup kuran kişiler genelde arkadaş olup eğlenmek için oyuna giriyorlar.
İlk öncelikle PC versiyonu alacak durumu olmayanlar var hadi diyelim aldılar sistem yetmiyor hadi hepsi oldu oyunu oynaması zor gidiyor mobil indiriyor hem bedava hem gereksiniz aşırı fazla değil hem de kill veya Win alarak kendilerini tatmin ediyorlar.
İnsan zevk almadığı bir şeyi niçin oynasın? Tabi ki bir yerde başarısız oluyorsa oynayabildiği bir alana geçip oyundan zevk almaya bakacak. Herkes iyi bir oyuncu olmak zorunda değil ama oynadığı şeyden zevk almak zorunda yoksa yaptığımız bu işe oyun oynamak diyemeyiz. Benim sistemim yettiği halde pc versiyonu kullanmıyorum, steam kütüphanemde duruyor.

Tamam da oyun bunun uyarısını sana yapıyor zaten. "Takımında emülator kullanan biri var eşleşme ona göre yapılacaktır" diye. Burada yapılacak şey emülatorle oynayan oyuncuyu gruptan çıkaracaklar. Karma grup kuran herkes emülatorlara karşı oynuyor. Mobil oyuncu, arkadaş yelpazesine emülator kullananları almayacak. Zaten karma grup kuran kişiler genelde arkadaş olup eğlenmek için oyuna giriyorlar.
İyi de insanlar neden dikkat etsin böyle bişeye benim arkadaşım oynuyorsa bende onla oynamak istiyorsam PC den de girse mobilden de girse benim umrumda olmaz insanların amacı birlikte oynamak ve topluluk onlara verilen imkanı sonuna kadar kullanır buna bi sınır gelicekse direk Tencent getirmeli yoksa mobil emulatör karısık oynama devam eder insanlar

İyi de insanlar neden dikkat etsin böyle bişeye benim arkadaşım oynuyorsa bende onla oynamak istiyorsam PC den de girse mobilden de girse benim umrumda olmaz insanların amacı birlikte oynamak ve topluluk onlara verilen imkanı sonuna kadar kullanır buna bi sınır gelicekse direk Tencent getirmeli yoksa mobil emulatör karısık oynama devam eder insanlar
Sistem gerekli uyarıları yaptığı için ben karma oyunlarda sıkıntı görmüyorum. Çünkü karma oyuna giren bilerek giriyor. Çok belirgin olması için oyuncu nickleri altına emülator ibaresi bıkılabilir. Engelleme olayına katılmıyorum.

Sistem gerekli uyarıları yaptığı için ben karma oyunlarda sıkıntı görmüyorum. Çünkü karma oyuna giren bilerek giriyor. Çok belirgin olması için oyuncu nickleri altına emülator ibaresi bıkılabilir. Engelleme olayına katılmıyorum.
Engelleme olayına bende katılmıyorum zaten acıkcası pc emulatör karısık gelmeside umrumda değil beni rahatsız etmiyor fakat bazı kesim sürekli bu durumdan şikayet edip duruyor ama ne hikmetse pc emulatör karısık girmektende geri kalmıyorlar bahsetmeye calıstıgım nokta bu insanlar zaten

Mobild uyarlandıktan sonra oyun baya tuttu. Belki bunun da bir etkisi vardır. Çoğu mobil oyunlar reklamdan geçilmiyor maalesef.

Ben hatırladığıma göre Nisan'dan sonra 4 GB'lik bir güncelleme almıştı.

PUBG Lite geliştirici günlüğünde bile en son güncellemenin Nisan/2020 de verildiği yazıyor. O günden beri güncellenmesi oyun ki gelen güncelleme de bugfix olmaktan çok görsel düzenleme ile alakalıydı. Emülatörden PUBG Mobile oynamanı öneririm sonra da çıkıp Lite'ye bak aradaki güncelleme farkları hemen kendisini gösteriyor.

Geri
Yukarı