PUBG Ryzen 5 2600 ve GTX 1660S düşük kullanımı

Bebiiitoo

Hectopat
Selam arkadaşlar,
Sistemim Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Super olup 16 GB DDR4 RAM bulunmaktadır. PUBG'de genelde 100 - 150 arası FPS alıyorum ancak bazı bölgelerde, CPU kullanımı düşük olmasına rağmen GPU kullanımı da düşük kalıyor ve 75'lere kadar inme durumu yaşıyorum. Screenshot da ekliyorum sizce CPU'nun az çalışması neden? CPU az çalışıp yeterli geliyorsa GPU neden yüksek çalışmıyor? Yorumlarınızı merak ediyorum. V-Sync kapalı olup G-SYNC açıktır.
Hepinize sevgiler.

20201208000252_1.jpg

20201208000252_12.jpg

Ben de kullandım aynı işlemciyi, CPU yetersiz kalıyor, o dediğin FPS droplarından bıkıp Intel'e geçtim ve her şey düzelmişti. Bende R5 2600 ve GTX 1070 vardı. Aynı FPS değerlerini alırken aynı yerlere benimki de düşüyordu.

Ben de kullandım aynı işlemciyi, CPU yetersiz kalıyo, o dediğin FPS droplarından bıkıp İntel'e geçtim ve her şey düzelmişti. Ben de R5 2600 ve GTX 1070 vardı. Aynı FPS değerlerini alırken aynı yerlere benimki de düşüyodu.
İşlemci mi kalitesiz?

Ben de kullandım aynı işlemciyi, CPU yetersiz kalıyo, o dediğin FPS droplarından bıkıp İntel'e geçtim ve her şey düzelmişti. Ben de R5 2600 ve GTX 1070 vardı. Aynı FPS değerlerini alırken aynı yerlere benimki de düşüyodu.
Eğer darboğaz olsaydı CPU kullanımı yüksek olurdu.
Kalitesiz denmez ama verdiği performans ortada diyelim. Ayrıca kendi yaşadığım tecrübelerle sabittir dediklerim.
Maalesef tecrübelerin bu durum için geçerli değil.

Sürücülerin güncel mi?

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar,
Sistemim Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Super olup 16 GB DDR4 RAM bulunmaktadır. PUBG'de genelde 100 - 150 arası FPS alıyorum ancak bazı bölgelerde, CPU kullanımı düşük olmasına rağmen GPU kullanımı da düşük kalıyor ve 75'lere kadar inme durumu yaşıyorum. Screenshot da ekliyorum sizce CPU'nun az çalışması neden? CPU az çalışıp yeterli geliyorsa GPU neden yüksek çalışmıyor? Yorumlarınızı merak ediyorum. V-Sync kapalı olup G-Sync açıktır.
Hepinize sevgiler.

Eki Görüntüle 769598

Eki Görüntüle 769602

O işlemciyle RX 5600XT ekran kartını kullanıyorum hiçbir sorun da yaşamıyorum PUBG zaten sorunlu oyun herkes biliyor gidin başka oyun deneyin eğer ki başka oyunda da aynı sorunlarla karşılaşırsanız tekrar dönüş yapın.

Not: O işlemci o ekran kartını kat kat besler.

Maalesef tecrübelerin bu durum için geçerli değil.

Hoş geldin Harun abi. Ben kendi gözümle gördüğüm şeyleri neden kimseye anlatamıyorum bu sitede? Aynı oyunda aynı şeyleri yaşadım aynı işlemci ve arkadaşın GPU'suna çok yakın bir GPU ile.

Hoş geldin Harun abi. Ben kendi gözümle gördüğüm şeyleri neden kimseye anlatamıyorum bu sitede? Aynı oyunda aynı şeyleri yaşadım aynı işlemci ve arkadaşın GPU'suna çok yakın bir GPU ile.
Sürücü sıkıntısı olabilir ama sorun darboğaz değil. Değerler ortada olduğu için anlatamıyorsun. Yanlış bilgi veriyorsun çünkü.

Sürücü sıkıntısı olabilir ama sorun darboğaz değil. Değerler ortada olduğu için anlatamıyorsun. Yanlış bilgi veriyorsun çünkü.

Ben darboğaz demedim ki zaten. Ama bu işlemci oyunun çok kalabalık olduğu yerlerde ya da grafik render'ının yoğun yapıldığı anlarda FPS düşmesine neden oluyor.

Ben darboğaz demedim ki zaten. Ama bu işlemci oyunun çok kalabalık olduğu yerlerde ya da grafik render'ının yoğun yapıldığı anlarda FPS düşmesine neden oluyor.
Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun anlamıyorum. Değerlere bakmıyor musun? CPU kullanımı %60'ta. Dediğin gibi zorlanma olsa CPU kullanımı 90 üzeri olmaz mıydı?

Konunun üzerine biraz düşünsen sen de anlayacaksın ama itiraz etmeye o kadar odaklısın ki...

Geri
Yukarı