PUBG Ryzen 5 2600 ve GTX 1660S düşük kullanımı

Srcn90 bey selamlar tekrardan, sizi ara ara böyle rahatsiz ediyorum ancak tavsiyelerine dikkat ederek bende bütçeme göre hareket etmeye çalışıyorum. Sistemi i5 9600KF olarak degistirmeye kalkarsam islemci anakart ve sogutma olarak yaklasik 2000 2.200 TL gibi bir maliyet oluşuyor (çıkan parçaları da satarsak).

Bunun yerine R5 3600X gibi ya da son nesil R5 5600X gibi bir işlemci ye direk degisiklik yapmadan gecis yapsam, bu dalgalanmalar devam edecek midir yoksa çözüm sadece Intel'de mi :) bu konudaki tavsiyenizi merak ediyorum.

Teşekkürler.

Hayır hocam 5600X çok güçlü bir işlemci tabiki de. Ben size daha ekonomik çözümler sunmaya çalışıyorum. 9600KF veya K ikinci el bulun, anakart ve soğutucu da ikinci el alın. Sizin gibi ihtiyacı kalmadığı için elindeki parçayı satmak isteyen illa ki var, ikinci elden çekinmeyin. Hatta size bir soğutucu söyleyeyim sıvı soğutmalara kafa tutan bir hava soğutma, Scythe Fuma 2, qp'de var. Benim anakart ve işlemci 1 hafta sonra falan boşa çıkıcak satılığa koyucam, gerçi bunu da buraya yazarken çekindim biraz yanlış anlaşılır diye ama ben kefilim, 9600K veya KF'ye geçtiğinizde 1080P'de bu dalgalanmalar bitecektir.
1660 Super ile PUBG'de 100-150 FPS alıyorsan zaten Ultra'da oynamıyorsun demektir. Bu yüzden GPU kullanımı düşüyor, yani darboğaz yaşıyorsun.

1660S genelde Ultra'da 105-110 FPS falan alıyor PUBG'de.

Çok doğru. Ama PUBG gibi bir oyunu Ultra'da oynamaya gerek yok, hatta zararı var, oyundaki grafik detaylarını artırmaya gerek yok. (Rakibi daha iyi görmek için.) Ben Kenar Yumuşatma ve Doku'yu orta veya ultra diğerlerini Very Low'a alır oynarım her zaman. 1660S ile bu ayarlarda darboğaz olmadan oynayabilmek için daha güçlü bir işlemci lazım.

Son düzenleme:
Güvenilir olmasi ikinci el için bu devirde pek kolay olmuyor açıkçası, sizin ilaninizi tabiki değerlendirebilirim uygun olduğunuzda ilana cikartacaginizda bana ozelden de iletebilirsiniz ilgilenebilirim tabiki .

Bende zaten ultrada oynamiyorum , kenar yumusatma ve doku orta gerisi very low , oynuyorum ancak 144 hz gsync yazilim destekli monitorumde fps 90 altina inmeye baslayinca oldukca kasma hissiyatlari yasiyorum ve fps boyu oyun ici o kadar yuksek ki fps cap koymazsam erangelde 180 de aliyorum 75 de , bunun daha stabil olmasi icin tum cabam :)

Ultrada 110 120 veriyor tabiki ama ornegin erangelin yuksek kesimlerinden cevreye bakarken 60 a da düşüyor stabil bir 100 110 dan bahsedemiyoruz.

Yardiminiz icin cok tesekkurler

Geri
Yukarı