PUBG yayını için işlemci seçimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onur15onur

Hectopat
MSI B350M GAMING PRO AMD Soket AM4 Micro ATX 32GB DDR4 Anakart
16 GB 2400 MHz RAM
MSİ GTX1060 GAMING X 6 GB EKRAN KARTI

Donanımlarına sahibim ve Twitch'te PUBG yayını yapmak için işlemci alacağım. Bilgisayarcı Ryzen 5 1600'ün yeterli olacağını söyledi. Sizce dediği gibi akıcı PUBG yayını için 1600 yeterli mi yoksa başka bir işlemci mi almalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1600 her türlü oyunda yayın için yeterli olacaktır. R7 1700 2 ekstra çekirdeğe ve 4 izleğe sahip. Aradaki fiyat farkı sizin içi uygunsa onu alabilirsiniz. Bu arada yeni Ryzen işlemciler piyasaya yakında sürülecek gibi, beklerseniz yeni nesil Ryzen işlemcileri alabilirsiniz.

16 GB 2400 MHz RAM

Donanımlarına sahibim ve Twitch'te PUBG yayını yapmak için işlemci alacağım. Bilgisayarcı Ryzen 5 1600'ün yeterli olacağını söyledi. Sizce dediği gibi akıcı PUBG yayını için 1600 yeterli mi yoksa başka bir işlemci mi almalıyım? Teşekkürler.

Hocam bir ara araştırdığımda 1500x en az demişlerdi Twitch'te oyun yayınları için. Bende o yüzden şuan 2400G aldım (1500x den daha iyi olduğunu vs. yorumlayanlar oldu.). Velhasılıkelam 1600'de gayet yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

16 GB 2400 MHz RAM

Benim arkadaşım 1600x le gayet akıcı rahat bir şekilde yayın yapıyor Ryzen 1600 yeterli geleceğini düşünüyorum.

Size önerim alabileceğiniz en üst seviye işlemciyi almanız olur. Şu anlık önerim bütçeniz yetiyorsa 1800x olur. Gerçekten çok rahat edersiniz. Ben şuan i5 6500 ile 60FPS hiç yayın yapamıyorum. 30FPS'de bile oyunuma etki ediyor. O yüzden biraz bütçe arttırıp üst segment bir işlemci almak yararınıza.

1600 her türlü oyunda yayın için yeterli olacaktır. R7 1700 2 ekstra çekirdeğe ve 4 izleğe sahip. Aradaki fiyat farkı sizin içi uygunsa onu alabilirsiniz. Bu arada yeni Ryzen işlemciler piyasaya yakında sürülecek gibi, beklerseniz yeni nesil Ryzen işlemcileri alabilirsiniz.
Fanboy bir yorum olmuş. i5 8400 dediğimiz işlemci bile R7 1800X geçiyor.

Bak şimdi, profiline girdim nedir neyin nesidir diye ve karşıma çıkan manzara:

M1.PNG

M2.PNG

m3.PNG

Hiç üşenmedim, snipping tool ile profiline tıkladığım anda çıkan psikopat AMD düşmanı mesajlarının altını çizdim. İnsanda biraz akıl olsa elinde B350 anakartı olan birine i5 8400'ü övmez, önermez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu da izleyip hangi işlemci Streaming konusunda nasıl diye öğren. Ryzen ilk nesil Kaby Lake rakibi bana göre, Coffee Lake Ryzen'a karşı olarak çıkarıldı yoksa Intel yine sizin gibi koyunlara 2C/4T i3, 4C/4T i5 ve 4C/8T i7 sunacaktı, siz de hop yeni nesil hop oyun işlemcileri diye kapacaktınız. Coffee Lake rakibi 2. nesil Ryzen işlemciler olacak, bakalım yeni nesil çıktıktan sonra aradaki performans farkı ve IPC gelişimi karşılaştırılınca senin gibi psikopatlar ne cevap verecek. Senin gibilere böyle cevap verilir, her AMD konusuna girip Copy-Paste Fanboyluk yapmayın diye mesaj atan kişilik.

Bu ay Ryzen 2 tanıtılmayacak mıydı? Onu beklemekte fayda var bence, fiyatları da güzel olacak bi haberde okumuştum "Ryzen 7 2700X 329$, Ryzen 7 2700 299$, Ryzen 5 2600X 229$, Ryzen 5 2600 199$ " doğru ise baya bi yüz güldürecek 2700'lü bir sistem kuracağım ben de umarım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür fanboylara inanmayın, onları takmayın. R5 1600 her türlü render ve yayını kaldıracak güçte bir işlemci. Bütçeniz varsa soğutma ile 1600X de tercih edebilirsiniz.

Ryzen serisinin rakibi 7. nesil intel işlemciler, zira piyasa çıktığında durum böyleydi, 8. nesil ile ilgili bir iddiada bulunulmadı dolayısıyla Ryzen ile kıyaslamak doğru olmaz. Her iki seridede güzel işlemciler var, ihtiyaç doğrultusunda alındığı sürece kimse mutsuz olmaz, ben sende bilgi eksikliğinden kaynaklanan fanboyluk seziyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı