Pulse Jet yapımı

Evet hocam. Akü ile. Bu arada, attığım modele baktınız mı? :)
Ailemin yanına geldim de internet burda biraz zayıf. Yüklemesi uzun sürüyor. Bakacağım ona da uygun bir anda.
Bu ve diğer mesajında attığın ikinci model baya detaylı ve güzel gibi duruyor. Ama bunu yapacak kişi nerde? Yani çok kapsamlı bir şey bu. En ufak bir hata zaten batırır. Bir de maliyeti var tabii:)

Son düzenleme:
@painkiller hocam bugün motorun ağzına buji yeri yaptırdım. Ateşleyince "pofft" edip arkadan ve önden alev çıkarıp sönüyor. Biraz daha denedikten sonra yaktım ama, makineyi çok yaklaştırınca ağzına "pat" edip söndü bir ara. Neden acaba? Buji etki eder mi? Saç kurutmayı dengeli yaklaştırınca "prprprp" sesini çıkardı 0.5 saniye falan. Egzozdan sadece mavi gaz çıkmaya başladı, egzozdan çıkan gazın ortası çam ağacı gibiydi, dışı yuvarlaktı.

Buji takmadım daha hocam. :) Ateşlemek için yeterli elektriği veremiyorum. Şimdi ekran görüntüsü atacağım. :)
motor.jpg

Bundan hemen sonra pof edip sönüyor. Önden fön ile hava veriyorum.

Buji çalışsa, olur mu? Başka hava alacak yeri kalmadı motorun.
@painkiller hocam kısacık bir video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(1 saniye)

Son düzenleme:
Her ikiside giriyor aslında. Havayı çok verirsem, "pat" edip sönüyor. Patlamış gibi ama.
Söndürüyordur. Mangalı düşün. Çok fazla yellersen küçük bir ateşi harlamak yerine söndürür direkt:)

Yeni konular

Geri
Yukarı