PWM fan çoklayıcı

Merterten

Picopat
Selam, kasamda önde 3x12cm, arkada 1x12cm egzoz fanı bulunmaktadır. Kasamın üstüne takmak için 2 adet bu fandan aldım. Akasa Viper 14cm PWM Yüksek Performanslı 110CFM Kasa Fanı (AK-FN063) - Kasa Fanı - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik Kasamın üstüne 1 tane fanı sys fan girişine taktım ancak 2. fanı takmak için PWM kablo çoklayıcı arayışına girdim. Bana lazım olan 2'li veya 3'lü 4 pin girişli PWM çoklayıcı ancak piyasada hep 3 pinli PWM çoklayıcı gördüm. Almış olduğum fanlar 4 pinli olduğu için 3 pinli çoklayıcılar işime yaramıyor. Ayrıca anakartımda 1 adet LED CPU girişi bulunmakta oraya bu fanı takabilir miyim yoksa çoklayıcı ile daha mı iyi olur? Yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart: Gigababyte B450M S2H
Kasa: Dark Guardian Mini
PSU: High Power 500W 85+ Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
M

Merterten

Picopat
Öncelikle teşekkür ederim. Sadece 2 fanı pwm olarak kullanacağım o yüzden https://www.hepsiburada.com/alfais-...content=c&utm_term=1971&wt_pc=cimri.c.1971.pc bunun gibi az portlu olanı yok mudur? Bilmediğimden dolayı soruyorum.

Hız ayarlanıyor ama hepsi aynı hızda döner.
Bu ürün nasıl kullanılıyor daha doğrusu kasada konum olarak hayal edemedim.

yerdenyuksek12

Centipat
2 fanlı var evet ben kullandığım modeli attım kullanmadığım çevremde bulunmayan ürünleri tavsiye etmiyorum alırsın beklentini karşılamaz kötü anarsın beni.

Yukarı