Python ile yapılabilen şeyler nereden yapılır?

E peki ben Visual Studio'dan boşuna mı dosya indirdim? Not defterinden yazabileceksem.
Visual Studio Code sana kolaylık sağlar. Eklenti kurarsın, kodu yazarken otomatik tamamla yapar, koddaki hatalı kısımları sana gösterir.

Python modüllerini öğren anlarsın
Dosya ile ekstra bir şey yapmana gerek yok çalıştırdığın zaman karşına çıkacak zaten yazığın program her neyse. İstersen not defterine yaz istersen Visual Studio Code'a. Hiç fark etmez.

İnternet sitesi yapmak için Django'yu araştırmanı tavsiye ederim. Orada yazılan kodları ve siteleri gördükçe anlarsın zaten çalışma mantığını.

Not defteri kısmı için yanlış bilgileredirme yapma Python yorumlanan dil sen onu not defteri ile çalıştıramazsın çünkü bilgisayar Python ne bilmiyor.
E peki ben Visual Studio'dan boşuna mı dosya indirdim? Not defterinden yazabileceksem.
not defteri ile bilgisayar Python u anlamaz ki 😛

Visual Studio'nun içinde de Python vardı sanırım ama bence çok mantıklı değil Python için. Çok hantal.

IDE olarak PyCharm kullanabilirsiniz. Ya da benim önerim Visual Studio Code ile geliştirmeniz.

Not defteri ile de yazarsınız ama bu tarz editörler kolaylık sağlar. Syntax highlighting vs. gibi.

Not defteri kısmı için yanlış bilgileredirme yapma, Python yorumlanan dil. Sen onu not defteri ile çalıştıramazsın çünkü bilgisayar Python ne bilmiyor.

Not defteri ile bilgisayar Python u anlamaz ki 😛
Not defteri ile çalıştırmıyoruz zaten, kendi interpreterı çalıştırıyor. Not defteri kodu yazıp kaydetmek için.

Python modüllerini öğren anlarsın

Not defteri kısmı için yanlış bilgileredirme yapma Python yorumlanan dil sen onu not defteri ile çalıştıramazsın çünkü bilgisayar Python ne bilmiyor.

not defteri ile bilgisayar Python u anlamaz ki 😛
Not defterine yazıp sonra "*.py" olarak kaydettiğinde gayet de anlar. Evet haklısın biraz eksik yazmışım daha açık belirtmem gerekirdi ama bence sen de üslubuna dikkat et.

Windows'un not defteri olmaz. Ama Visual Studio Code yazılımına Python eklentisi kurulunca çok iyi oluyor. Komutların renklenmesi işi çok kolaylaştırıyor. Ayrıca Notepad++ yazılımı da kullanılabilir.

Geri
Yukarı