Python ile yapılabilen şeyler nereden yapılır?

Visual Studio'nun içinde de Python vardı sanırım ama bence çok mantıklı değil Python için. Çok hantal.

IDE olarak PyCharm kullanabilirsiniz. Ya da benim önerim Visual Studio Code ile geliştirmeniz.

Not defteri ile de yazarsınız ama bu tarz editörler kolaylık sağlar. Syntax highlighing vs. gibi.
Nasıl Python'u Visual Studio'dan silebilirim?

Nasıl Python'u Visual Studio'dan silebilirim?
Modülleri değiştirme/güncelleme ekranından silinebiliyor diye hatırlıyorum (emin değilim) ama dursun bence. Silecekseniz Visual Studio'yu silmek mantıklı olur kullanmıyorsanız, içinde Python'ın durmasının öyle bir zararı yok.
Visual Studio da yeriniz varsa dursun bence. Yarın bir gün başka bir dil için vs. kullanırsınız. C# düşünürseniz lazım olur.

Genel olarak Visual Studio Code öneririm, PyCharm çok ağır geliyor bana. Yavaş... Eklenti özellikleri Visual Studio Code için çok iyi bir özellik.

Sublime Text önermem, neden derseniz:
Script yazma amaçlı kullanımı gayet iyidir hatta en iyilerdendir ancak Input box kullanımı sorunlu bu yüzden çok kötü oluyor. Kullanılmaz.

Genel olarak Python:
  • Siber Güvenlik
  • Script Yazımı
  • Veri Madenciliği - Bilimi
  • Yapay Zeka
gibi alanlarda etkili.

İlginizi çekerse imza kısmımdan Python hakkındaki yazıma ulaşabilirsiniz. Fikir oluşturabilir.

Modülleri değiştirme/güncelleme ekranından silinebiliyor diye hatırlıyorum (emin değilim) ama dursun bence. Silecekseniz Visual Studio'yu silmek mantıklı olur kullanmıyorsanız, içinde Python'ın durmasının öyle bir zararı yok.
Visual Studio da yeriniz varsa dursun bence. Yarın bir gün başka bir dil için vs. kullanırsınız. C# düşünürseniz lazım olur.
Peki çok büyük bir fark olur mu Visual Studio ile diğer söylediğiniz editorler arasında. Visual Studio kullansam sıkıntı olur mu? Aynı zamanda şubun için de soruyorum Python ile işim bitince bilgisayarda alan az olduğu için onu silip başka bir şey yüklemeyi planlıyorum.

Peki çok büyük bir fark olur mu Visual Studio ile diğer söylediğiniz editorler arasında? Visual Studio kullansam sıkıntı olur mu? Aynı zamanda şunun için de soruyorum, Python ile işim bitince bilgisayarda alan az olduğu için onu silip başka bir şey yüklemeyi planlıyorum.
Pek fark olmaz. Visual Studio biraz hantal kalıyor. (Bu arada VS bir IDE, metin editörleriyle karışmasın; aynı şey değiller.) Onun için dedim. Yoksa ikisiyle de dilediğiniz gibi geliştirirsiniz, hele ki başlangıçta.

Python ile, daha doğrusu programlama ile işiniz bitmesin, başlıyorsanız kopmayın yani.

Yer yoksa şimdiden silin o zaman. VS Code ya da başka bir editör ile devam edin.

Pek fark olmaz. Visual Studio biraz hantal kalıyor. (Bu arada VS bir IDE, metin editörleriyle karışmasın; aynı şey değiller.) Onun için dedim. Yoksa ikisiyle de dilediğiniz gibi geliştirirsiniz, hele ki başlangıçta.

Python ile, daha doğrusu programlama ile işiniz bitmesin, başlıyorsanız kopmayın yani.

Yer yoksa şimdiden silin o zaman. VS Code ya da başka bir editör ile devam edin.
Visual Studio'yu sıfırdan harici diske kursam olur mu diyeceğim ama önceki konudan hatırladım öyle bir şey olmuyordu. O zaman sileceğim nasıl silebilirim? VS Code'ye geçeceğim.

Not defterine yazıp sonra "*.py" olarak kaydettiğinde gayet de anlar. Evet haklısın biraz eksik yazmışım daha açık belirtmem gerekirdi ama bence sen de üslubuna dikkat et.

Not defteri ile bana requests modülü kursana bir kodu pip install requests veya Python yorumlanan bir dil mesela java da öyle bundan dolayı Java ile yazılım proglam-oyun örneğin Minecraft Java uygulaması ister

Visual Studio'yu sıfırdan harici diske kursam olur mu diyeceğim ama önceki konudan hatırladım öyle bir şey olmuyordu. O zaman sileceğim nasıl silebilirim? VS Code'ye geçeceğim.
Harici diske kurabileceğinizi pek sanmıyorum çünkü yine ana diske bir şeyler kuruyor. Ben mesela D'ye kur dedim, bir kısmı orada ama bir kısmı da C'de.

Şurada kaldırma anlatılmış:

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı