Python'u anlayamamak normal m?

Üstüne bizim ders hocasının anlattıklarınıda anlamadım, kısaca okuldaki hocanın anlattıklarını anlamıyorum, udemy'deki kursuda anlamıyorum bana bi kurs tavsiyesi verir misiniz?

Mentalini bozmana gerek yok, en başlarda kodlar zor gelir. Algoritma öğrenmekte fayda var. BTK Akademinin kurslarını tavsiye ederim. Devletin kendi kursları ve çok anlaşılır anlatımları var.
Bakayım BTK Akademi.

Üstüne bizim ders hocasının anlattıklarınıda anlamadım, kısaca okuldaki hocanın anlattıklarını anlamıyorum, udemy'deki kursuda anlamıyorum bana bi kurs tavsiyesi verir misiniz?

Bakayım BTK Akademi.
Bulunduğunuz belediyeye göre bazı belediyeler de kurs sağlıyor.İsterseniz bir araştırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu izlemenizi tavsiye ederim bizim 2 dönemde öğrendiğimiz bilgiyi 1 saatte temiz bir şekilde anlatılıyor.

Herkes anlayacak diye bir sey yok.
Tam olarak hangi noktayi anlamadigini bilmeden yorum yapamayiz.
Bunlar birbiri ustune kurulan konseptler, data type anlamadan conditional anlayamaz, conditional anlamadan loop anlayamazsin.
Video izleyerek ogrenilmez, yaparak ogrenilir.

Şimdi if-else'e kadar çok başlarda daha. Loop'lara kadar pek sıkıntı yaşamaman lazım, loop'lar sıkıntı oluşturur genelde. Ya çok aceleci davranıyorsun ya da bu alan senin alanın değildir sıkılıyorsan. Eğer veri tipleri ve gördüysen method'ları falan garip geldiyse biraz daha üstüne düşebilirsin olmadı başka diller deneyebilirsin.

Okulda hatırladığım kadarıyla if elseye geçecekler. Ben daha komutlara bile gelemeden sıktı.

Anladığım kadarıyla 10. sınıftasın ve seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersi görüyorsun. Anlattıkları şeyler temel şeyler olduğu için anlamamanı öğretmene yordum. YouTube'da detaylı şekilde anlatan bir sürü insan var. O attığım video sizin iki dönemde işleyeceğiniz çoğu şeyi anlatıyor. Bugün sağlamca çalışırsan yaparsın kardeşim:).

Hocam tabii ki normal, herkes her dili anlayacak diye bir şey yok. Ama gayret ederseniz öğrenirsiniz diye düşünüyorum. Yarıda bırakırsanız zaten devamı gelmez. Bir de tam olarak hangi alanda uzmanlaşmak istediğinizi veya hangi alanı öğrenmek istediğinize iyi karar verin. İsteyerek yapmazsanız zaten ne kadar uğraşırsanız uğraşın zaten öğrenemezsiniz. Öğrenseniz de bıraktığınız an unutursunuz.

Geri
Yukarı